Polili jste si notebook? Prozradíme, co dělat

Pracujete v kanceláři nebo pracujete z domova formou Home Office? Pokud patříte k lidem, kteří pracují jen díky notebooku, pak dobře víte, že se musíte o notebook starat, jinak vám vypoví svou službu. V současné době drtivá většina lidí neví, jak se o svůj notebook má starat. Nosí ho všude, neustále s ním manipulují, pracují na něm x hodin denně. Může se stát, že při pití kávy nebo vody trochu na notebook ukápne nebo že se přímo celý notebook, polije. Co pak v takovém případě dělat? 

Politý notebook, to není nic zvláštního. Politý notebook je záležitost na denním pořádku. Jen málokdo však ví, co v takové chvíli dělat, aby se notebook zachránil. Jelikož není notebook levnou záležitostí, člověk by měl vědět, jak postupovat, když náhodou dojde k nehodě s politím.  

Důležitá je rychlost 

Každý odborník v této souvislosti zmiňuje, že důležitá je především rychlost. Reagovat se musí opravdu okamžitě. Prvním krokem je rychlé vytažení počítače ze zásuvky, poté se musí počítač okamžitě vypnout (rychle, natvrdo) a v případě notebooku s baterií baterii rychle odstraňte. Dále odstraňte všechno, co je zapojené do počítače. Ať už je to myš nebo USB, všechno odpojte.  

Následuje sušení 

Pokud se z notebooku nezačalo kouřit, začněte z něj odstraňovat tekutinu. Ideální je savý kus látky nebo papírové ubrousky, jimiž začnete veškerou tekutinu utírat. Zejména klaďte důraz na odstraňování tekutiny na klávesnici a ve všech vstupech.  

Poté na klávesnici dejte něco savého (buď kus látky nebo ručník) a položte ho displejem dolů. Takto ho ponechejte i čtyřiadvacet hodin denně.  

Když nefunguje, rovnou do servisu 

Tímto způsobem byl nejeden notebook zachráněn. Pokud však váš notebook nereaguje, zamiřte s ním do servisu. Víc zkrátka udělat nemůžete. Mnohdy ani to, že se po vysušení notebook v pořádku spustí, není důkazem, že je vše tak, jak má být.