3 místa v Evropě, která musíte navštívit

Cestování dokáže vždy potěšit. Pocítíte radost ze života, z kulturního i gastronomického bohatství, z toho, že své dny trávíte podle svých představ. Jaká 3 místa v Evropě si rozhodně nesmíte nechat ujít?

Na sever, nebo na jih? 

Většina z nás má své jasné preference. Zatímco někdo nedá dopustit na středomořské klima a láká jej Černá Hora, jiní už se těší, až objeví Estonsko nebo Norsko. Pokud se nemůžete s přáteli nebo partnerem domluvit, kam to bude, nebojte se oddělené dovolené. Poznáte nové lidi a poté si budete mít možnost předat všechny zkušenosti a zážitky. Opět budete mít o čem hovořit. Tak, kam to bude? Tyto 3 destinace rozhodně nesmíte vynechat.  

Klášter Montserrat poblíž Barcelony

Barcelona je jako zjevení. Dostanete se tam za několik hodin autobusem, nebo si tam přímo zaletíte. Úhledně seřazené ulice vidíte již z letadla, kdy se poprvé začnete těšit na to, až město objevíte. Klášter Montserrat je od Barcelony vzdálený asi hodinu cesty. Takže až se dosyta vykoupáte na městské pláži a budete mít dost i procházek po památkách, dopřejte si oddech. Nahoru vás vyveze zubačka a z kláštera budete mít dokonalý rozhled po okolí. Je libo malý trek v okolí této působivé stavby? 

Jedeme do Skotska

Je to sen každého cestovatele a milovníka fantasy a sci-fi knih a filmů. Skotsko v sobě ukrývá cosi tajemného. Je to zahaleno všudypřítomnou mlhou a zastřeno spousta tajemstvími. Objevte klasické památky, ale také malé poustevny a kouzlo pobřeží jezer i moří. Můžete si klidně zasurfovat, nebo se pustit do objevování místních gastronomických specialit. Jedno je jasné – když Skotsko objevíte, s radostí se sem budete vracet. 

Zůstaneme ve středu Evropy

Člověk by neřekl, kolik krásy se může skrývat u našich sousedů. V Gdaňsku vám to dojde. Hanzovní město je plné pohnuté historie i nečekaně kosmopolitní přítomnosti. Vydejte se do přístavu!

Už se těšíte, až se vydáte na cestu?