Avast míří na londýnskou burzu!

Dnes se dá podnikat ve všem. Nejlepší je, když vymyslíte nějakou aplikaci a ta se následně ujme, protože takto si lehce přijdete i k několika milionům korun. Mezi české weby a aplikace se řadí například internetový portál Slevomat.cz, který se nedávno prodal za několik milionů korun. Co se týče dalších českých myšlenek, které se staly skutečností, tak můžeme říct i antivirus Avast, který si většina z nás instaluje do svých počítačů, jelikož se jedná o ochranu počítače, která je zdarma. Jaké novinky tato česká společnost hlásí?

Je skvělé, kam se tato česká antivirová společnost dostala. Málokdo by řekl, že i Česká republika může vymyslet kvalitní antivirový program. Dneska se jedná o jeden z nejstahovanějších antivirových programů, které vůbec existují. Ochrana je kvalitní, vše přehledné a rychlé.

Tato česká antivirová společnost ale nyní hlásí novinky – třeba tu, že míří na londýnskou burzu, a to s valuací až čtyři miliardy dolarů.

Česká firma pod vedením Lucemburska

I když se jedná o původní českou firmu, už tři roky ji řídí Lucembursko. A právě tato lucemburská společnost jménem CVC Capital Partners se nyní chystá vstoupit na burzu. Vstoupit na burzu by se mělo zhruba v první polovině příštího roku. Nyní se připravuje půda pro vstup na burzu, vše se připravuje a zajišťují se potřebné náležitosti, bez nichž by Avast nemohl na burzu vstoupit.

Pokud by došlo k úpisu, tak by se akcie ocenily skutečně na 4 miliardy dolarů, což je zhruba 88 miliard korun. Částka se tedy od poslední investice společnosti CVC zvedla o skvělé tři miliardy korun.

Jednalo by se pak o největší úpis technologické společnosti?

Ano, skutečně, pokud by došlo k úpisům, jednalo by se vůbec o největší úpis technologické společnosti v historii celé Velké Británie.

Více však o tomto vstupu na burzu nevíme. Celou situaci se totiž zástupci jak Avastu, tak i společnosti CVC odmítli komentovat.