Barevná pohovka? Proč ne? Jen ji opatrně kombinujte s ostatním

Při zařizování domácnosti dbáme na to, abychom měli domácnost co nejmodernější. Přece jenom budeme si do ní zvát návštěvy a rozhodně se nechceme za naše bydlení stydět. Největší důraz klademe na zařizování obývacího pokoje, protože to je místnost, kde budeme kromě ložnice trávit poměrně dost času. Dominantou celého obývacího pokoje by měla být krásná pohovka, kterou se nebojte koupit výraznější – klidně i barevnou.

V současné době jsou populární hlavně neutrální tóny barev, tedy například šedá, hnědá nebo bílá. Mnohým lidem však tyto kombinace mohou přijít doslova nudné, proto chtějí neutrální kombinaci trochu oživit.

Velkým kontrastem v obývacím pokoji může být například již zmiňovaná pohovka, která je skutečně dominantou celého obývacího pokoje. Nebojte se masivních kousků, ale nebojte se ani výrazně barevných kousků, které zaujmou na první pohled.

Otázkou však je, jakou barvu by měla sedačka mít?

Červená

Nejlépe uděláte, pokud si pořídíte sedačku v červené barvě. Tato barva je nejen výrazná, ale perfektně se hodí k černobílé či k šedobílé kombinaci. U všech barevných sedaček, nejen u této červené, je však nutné dbát na kombinaci s ostatními kousky, které si do obývacího pokoje koupíte. Přece jenom jeden kontrastní prvek a pestrobarevnost obecně je něco zcela jiného.

Hořčicově žlutá

Určitě jste hlavně ve světě módy zaregistrovali to, že je velice stylová hořčicově žlutá barva. Ani s touto barvou nestoupnete vedle, tím si můžete být jisti. Jenom zde dbejte na dobrou kombinaci barev – přece jenom k této barvě nejde každá barva.

Žlutá

Pestrou žlutou taky nikdy nic nezkazíte. Jestliže ve vašem obývacím pokoji nemáte dostatek světla, zvolte kombinaci žluté a bílé barvy. Bílá obecně místnost zvětší a trošku prosvětlí, žlutá ji krásně rozsvítí. Opět zde platí, že žlutou barvu nekombinujte s jinými pestrými barvami, ať váš obývací pokoj nevypadá chaoticky a moc živě.