Barvy mají velkou moc. Vyberte je podle feng-šuej

Výběr barev by se rozhodně neměl podceňovat, a to zejména v interiéru. Je třeba mít neustále na paměti, že barvy mají velkou moc, mohou ovlivňovat naše chování nebo třeba chuť k jídlu. Bohužel většina lidí na výběr barev nijak nepotrpí, což je samozřejmě špatně. Volí barvu podle líbivosti, ale poté se diví tomu, jaké pocity v nich barvy vyvolávají. Raději byste měli barvy do interiéru vybírat podle starého čínského učení, kterým je feng-šuej, které jistě dobře znáte.  

Staré čínské učení feng-šuej patří k poměrně známým a populárním učením, podle kterého bydlí nejeden z nás. Učení se snaží podpořit energii v příbytku, chce, aby byla domácnost zařízená tak, aby energie v interiéru dostatečně a správně putovala a fungovala.  

Feng-šuej není však jenom o rozmístění nábytku, i když si to řada lidí myslí. Je to také o barvách. Prozraďme si, jaké barvy se do interiéru hodí nebo jaké barvy co symbolizují podle feng-šuej.  

Černá symbolizuje tajemství, záhadnost a nezávislost 

V interiérech se často sází na černou barvu, ale jak se na černou barvu dívá feng-šuej? Podle feng-šuej je černá barva symbolem všeho záhadného, nezávislého a také tajemného. V místnostech bychom s touto barvou měli šetřit, měli bychom k ní přistupovat trochu obezřetněji. Ideální bude, když černou budeme mít v interiéru jenom ve formě doplňků.  

Modrá podporuje myšlení 

Nevíte, jakou barvou natřít zdi v pracovně? Rozhodně byste měli pouvažovat nad modrou barvou, která je podle feng-šuej barvou myšlení a intelektu. Zároveň se tato barva hodí i do ložnice, jelikož dokáže ztišit rozbouřenou mysl. Jejím hlavním umem je opticky zvětšit prostor, proto pokud máte třeba menší byt, rozhodně byste měli modrou barvu zvolit jako barvu dominantní.  

Žlutá pro dobrou náladu 

Žlutá barva je barvou slunečního svitu. Nemůžete se proto divit tomu, že rozjasňuje svět a přináší dobrou náladu. Dokáže stimulovat mozkovou činnost a podporuje kreativitu, i proto se hodí do pracoven nebo do dětských pokojů.