Cestujte za skvělou gastronomií. Prozradíme, co v jakých městech ochutnat

Co je důvod toho, že cestujete? Kvůli čemu nasedáte do letadel a zkoumáte zahraniční země? Zatímco někteří jezdí za architekturou, jiní jezdí za gastronomií, která je v zahraničí zcela jiná. I když i u nás se otvírá jeden podnik se zahraniční kuchyní za druhým, stejně v zahraničí chutnají speciality lépe. Například taková pizza je v Itálii daleko lepší než u nás, to ostatně platí i o japonském sushi, které není připravené v sushi baru v Česku, ale přímo v Japonsku.  

Pokud patříte k cestovatelům, jejichž hlavním pohonem je právě jídlo, víme, jaké pokrmy byste v jakých městech měli ochutnat. Pamatujte, jiný kraj, jiná kuchyně, ochutnejte proto typické pokrmy dané země a odneste si nezapomenutelný gastronomický zážitek, který naprosto očaruje vaše chuťové buňky.  

Croissanty v Paříži 

Sice jsou croissanty v České republice k dostání na každém rohu, nejsou však u nás k dostání takové, jaké si koupíte v Paříži. Sice kořeny tohoto pečiva nesahají do Francie, ovšem Francie se stala jakousi adoptivní zemí tohoto rohlíku z křupavého těsta a umí ho upéct tak, jak nikde jinde na světě. Pokud chcete ochutnat croissant, na který nelze zapomenout, nezapomeňte si ho ve Francii koupit.  

Fish and chips v Londýně 

Když se řekne “Londýn”, člověk si vybaví obrovské London Eye nebo Buckinghamský palác. Milovníci jídla si však vybaví pro Londýn typické Fish and chips, což je pokrm rychlých občerstveních, který se k Londýnu neodmyslitelně pojí. V překladu se jedná o rybu osmaženou v těstíčku, která se většinou podává s velkými tlustými hranolky, které se polévají octem a posypávají se solí.  

Musaka v Aténách 

Pokud se budete nacházet v Aténách, doporučujeme ochutnat takzvané musaka, což je pokrm známý také na Balkáně nebo na Blízkém Východě, ovšem nejlepší je jeho řecká varianta. Jedná se o pokrm skládající se z vrstev mletého masa, které se podusí společně s cibulí a česnekem, dále také s lilkem, rajčaty a bešamelovou omáčkou.