Co navštívit na Kostarice?

Kostarika se stává doslova zemí zaslíbenou. Cestují sem lidé z různých koutů světa, aby poznali krásy a taje zdejší přírody i kultury. Především však přírodní jevy a zvířata jsou tím hlavním, co sem lidi láká. A nemůžeme se tomu divit. Vždyť zde najdete skoro šedesát různých klimat, také místo, kde se rodí zelené mořské želvy a k vidění je zde více jak osm stovek druhů ptáků. A to nepočítáme ani výskyt tropických ryb, žraloků nebo velryb či pobyt lenochodů ve volné přírodě s pásovci, opicemi nebo jaguáry.  

Jelikož je Kostarika místem, kde to opravdu stojí za to, přinášíme vám seznam míst, co rozhodně nesmíte minout.  

Národní park Cahuita 

Národních parků bychom na Kostarice našli vícero. Jedním z těch nejkrásnějších je park Cahuita, který je často označován za ráj pod mořskou hladinou. Právě sem se jezdí za tím nejkrásnějším šnorchlováním. Ovšem to neznamená, že krásy uvidíte pouze pod vodou. Na souši vám budou dělat společnost zmiňovaní lenochodi, také hadi nebo nosálové, dokonce i bazilišci, tak pozor na ně. 

Sopka Arenal 

Na Kostarice kromě národních parků naleznete i více jak stovku sopek, z nichž minimálně deset je ještě aktivních. K těm nejnavštěvovanějším patří sopka Arenal, která má dokonalý kuželovitý tvar. Zdejší lidé jí velice často říkají ,,sladký chlebíček”.  

Jedná se o aktivní sopku, která však nyní odpočívá. Ještě nedávno však předváděla velkolepou podívanou v podobě vypouštějících prachů dýmu a sloupů. Dokonce se někdy stalo, že po sopce proudily svazky rozžhavené lávy.  

Chameleonské jezero 

Pokud vás zmiňovaná sopka doslova nadchne, je načase vydat se k další, kterou je Poás. Jedná se opět o aktivní sopku, v jejímž jednom kráteru najdete horké bahnité jezero měnící barvu. I proto se mu říká chameleonské jezero, protože mění svou barvu od tyrkysového odstínu až po výraznou šedou.