Do Beskyd se jezdí za turistikou i odpočinkem. Tipy, jaké hory zdolat a kde si odpočinout

Nedávné průzkumy ukázaly, že se do Beskyd stále častěji jezdí za turistikou. Nemůžeme se tomu divit, je to velice krásný geomorfologický celek, který nabízí mnoho vrcholů toužících po zdolání. I když byste si možná mysleli, že lidé se sem sjíždí hlavně během léta, pravdou je, že lidé se do Beskyd sjíždí kdykoli během roku, ať je léto nebo zima. Pokud se ke stovkám, ne-li k tisícům turistů také řadíte, prozradíme vám tipy, jaké hory zdolat nebo kde si případně odpočinout po náročném výšlapu. 

Moravskoslezské Beskydy se rozkládají v téměř nejvýchodnější části České republiky. Najdete je konkrétně u hranic se Slovenskem. Většinu území pokrývá Chráněná krajinná oblast Beskydy, která zasahuje i do Javorníků a dále také do Hostýnsko-vsetínské hornatiny. 

Jaké hory zdolat

Beskydy jsou doslova rájem pro všechny milovníky hor a turistiky. Najdete zde mnoho hor, které stojí za zdolání a z jejichž vrcholů se nabízí opravdu krásný pohled na okolní krajinu. Největším a nejatraktivnějším cílem turistů je Lysá hora, která je dnes označována za nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Není to však jediný vrchol, který můžete zdolat, i když láká nejvíce lidí. 

Další atraktivní horou je Smrk, což je druhá nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd. Najdete ji mezi obcemi Ostravice a Čeladná, odkud se lze dostat na vrchol Smrku po značených turistických trasách. V masivu této hory najdete i několik menších vrcholů, jako je Malý smrk, Smrček nebo Malý smrček. 

Kde si odpočinout

Jelikož budete určitě po zdolání vrcholů unavení, nabízí se otázka, kde si odpočinout a kde se zároveň ubytovat. Doporučujeme luxusní penzion v srdci Beskyd, který můžete znát pod názvem Penzion Jurášek. Jedná se o luxusní ubytování v Kunčicích pod Ondřejníkem, kde jsou k dispozici i wellness služby. Odpočinku se vám tedy dostane.