Granitové dřezy se pyšní odolností i dokonalým vzhledem

Co je nedílnou součástí kuchyně? Jsou to především kuchyňské dřezy, které jdou ruku v ruce s kvalitními bateriemi. I když vám v kuchyni disponuje myčka, přesto se bez kuchyňského dřezu neobejdete. Aby však bylo na něj spolehnutí, musí se pyšnit vysokou odolností. A aby nekazil celkový vzhled kuchyně, musí se vám na první pohled líbit. Tyto požadavky splňuje granitový dřez, po kterém je stále větší poptávka. 

Podle posledních průzkumů získávají právě granitové dřezy opravdu silné zastoupení v českých kuchyních. Klasické nerezové alternativy už se nejeví jako zajímavé ani jako stylové, i když po stránce vlastností nejsou špatnou volbou. 

Co jsou to granitové dřezy?

Dovolte, abychom granitové dřezy malinko představili. Mluvíme o nedílné součásti kuchyně, která je vyrobena z osmdesáti procent z drcené žuly, z patnácti procent pojivy a z pěti procent barvivy. Poměrně vysoké procento barviv zaručuje, že je dřez probarven po celé své tloušťce. A to znamená, že drobné škrábance budou doslova neviditelné. 

Tím však seznam výhod ani zdaleka nekončí. 

Vysoká odolnost

Na seznamu benefitů granitového dřezu najdeme také vysokou odolnost. Hravě odolávají i teplotním šokům, které se mohou rovnat až 250 stupňům Celsia. Je však hodné používat speciální podložku, protože hrnce bývají těsně po vytažení z trouby rozpálené až na šest set stupňů. 

Vedle vysoké odolnosti musíme zmínit i snadnou údržbu. Ať už v něm oplachujete zeleninu nebo jste se rozhodli výjimečně umýt nádobí ručně, po dokončení práce stačí dřez opláchnout vodou a vytřít do sucha. 

Pokud byste chtěli dřez vyčistit více (například od nalepených nečistot), nepoužívejte drátěnky ani suchý písek. Mohlo by to vést k nenávratnému poškození tohoto kuchyňského prvku.