I zahradníci amatéři mohou mít dům plný květin!

V každé domácnosti by mělo být dostatek květin. Květiny jsou něco, co domácnost dokonale zútulní a zpříjemní. Pokud jste si nekoupili květiny třeba z toho důvodu, že jste se báli, že vám uhynou, jelikož nepatříte k zahradníkům – profesionálům, pak máme pro vás dobrou zprávu! Věděli jste, že existuje tolik druhů květin, které může pěstovat i naprostý amatér? Skutečně! Takových druhů existuje mnoho! Pojďme se s nimi seznámit.

Samozřejmě se jedná o stálezelené rostliny. Nejedná se o rostliny s květy, protože většinou ty potřebují více pozornosti. Stálezelené rostliny by však měly být součástí každé moderní domácnosti. Lidé by si měli uvědomit, že stálezelené rostliny s nimi budou přes všechny rekonstrukce, při nich budou třeba nově malovat. Tyto pokojové rostliny se totiž hodí ke každé barvě.

Teď už je jen jedna otázka, a sice – jaké druhy rostlin to jsou?

• dracena

Velice oblíbenou pokojovou rostlinou je dracena. Jedná se o pokojovou rostlinu, která má pevný ston, ale jinak má jen úzké listy. Vypadá jako miniaturní palmička, která má jenom tucty tenkých, dlouhých listů. Péče o ně je naprosto jednoduchá – sem tam se zalejí, sem tam pokropí. Zalévání je nejlepší jednou za týden, ale pokud zapomenete, stačí jednou za čtrnáct dní. Tato kytička si žije svým vlastním životem a daří se jí všude v domě – ať už je na přímém sluníčku nebo v naprosté tmě.

• zamioculcas

Podobně je na tom velice oblíbený květina zamioculcas. Jedná se o pokojovou rostlinu, která má zajímavé, lesklé lístečky. Roste takřka sama, taky si takzvaně žije svým vlastním životem. Pokud si ji ještě nevybavujete, tak ji možná znáte pod zkratkou „zazík“.

• monstera

Tuto kytičku znáte hlavně z květinářství, kde se listy z monstery dávají do objemných, bohatých květin. Monstera je možnost, jak získáte bohatou květinu za minimální cenu, protože skutečně vykouzlí bohatý pugét i z minimálního množství řezaných květin. Tato květina vyžaduje naprosto stejnou péči, jako předešlé dvě – jelikož na ni padá více prach, je dobré ji častěji kropit.