Internetový poskytovatel Libli přechází z rukou DRFG pod Nordic Telecom

Firma Libli, číslo dvě na trhu internetových služeb na Moravě, přešla do vlastnictví společnosti Nordic Telecom.  Té svůj padesátiprocentní podíl prodala DRFG Davida Rusňáka. Nordic Telecom se tím přiblížila splnění plánu stát se největším poskytovatelem pevných internetových připojení v České republice. Společností čerstvě odkoupená firma Libli v současnosti patří mezi nejvýznamnější poskytovatele internetových služeb u nás. Do jejího pole působnosti se řadí moderní pátá generace bezdrátových systémů či přenos dat skrz optická vlákna neboli optická síť. Libli vznikla pod záštitou Suntel Net, firmy, která patřila do portfolia investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka. 

Podle výkonného ředitele Nordic Telecomu Jana Čorneje chce společnost splnit cíl prvenství v poskytování internetu na české půdě nejpozději za dva roky. To znamená pokrýt svými službami přibližně 330 tisíc zákazníků a 1,3 milionu domácností. Mezi své plány řadí Nordic Telecom i mobilní frekvence 700 MHz a 3,5 GHz, které by této skandinávské společnosti mohly otevřít možnost stát se čtvrtým plnohodnotným mobilním operátorem v ČR. Ambice jsou tedy poměrně vysoké a je jasné, že splnit tento cíl nebude úplně jednoduché.

Dluhopisy a investiční fondy nejsou všechno

Investiční skupina Davida Rusňáka, založená v roce 2011 v moravské metropoli, už od začátku plánovala soustředit své síly i jinam než na finanční trh. Má pod sebou například značky jako CZECH FUND, zabývající se podílovými fondy, nicméně investice DRFG plynou primárně do tří odvětví – kromě financí jde o nemovitosti a výše zmíněné telekomunikace.

Jak tvrdí David Rusňák, právě telekomunikacím se chce společnost více věnovat. Jejich rozvoj a investice plánuje mimo jiné v rámci společnosti Suntel Group. Jeden z akcionářů skupiny DRFG, Roman Řezníček, který je hlavní personou v oblasti telekomunikací, prohlásil, že z dohody ohledně Libli vyšla DRFG i Nordic Telecom výhodně a jejich společné projekty budou pokračovat nejen v telekomunikacích, ale i v oblasti obchodu a distribuce.