IPhone umí řadu věcí. Víte o všech?

Uživatelů iPhonů v posledních letech přibylo. Lidé zkrátka stále více a více prahnou po kvalitních mobilních telefonech, které jim budou dělat skvělou službu. Mezi lidmi jsou oblíbené zejména novější modely, ale někteří neopovrhují ani těmi starými modely. V případě, že patříte k lidem, kteří užívají iPhone, pak určitě víte, že tento chytrý telefon obsahuje celou řadu funkcí, které vám pomohou s jeho ovládáním, případně které vám usnadní život. Řada lidí však o některých funkcích ani netuší, a to je škoda. Určitě jsou to totiž funkce, které zkrátka postrádají.  

Vodováha i kompas 

Že mají iPhony kalkulačky nebo počasí, to určitě víte, jelikož jsou to aplikace, které zkrátka používáte. Ale věděli jste, že iPhony v sobě ukrývají také funkci vodováhy nebo taky kompasu? Dalo by se říct, že prakticky každý moderní chytrý telefon je takzvaným gyroskopem vybaven. Díky němu se může hned zjistit, jak je momentálně orientovaný váš iPhone. Aby však Apple využil gyroskop naplno a zároveň ho odlišil od konkurence, rozhodl se přidat i vodováhu, což je poměrně ojedinělé.  

Mazání v kalkulačce 

Většina lidí, když chce vymazat číslo na kalkulačce, tak zkrátka zmáčkne písmeno C. Ale věděli jste, že kalkulačka není tak prostá, jak se na první pohled zdá být? Pokud jste se spletli třeba v jednom z posledních čísel, hravě je smažete prstem, když přejedete po čísle zprava doleva, případně zleva doprava. Nemusíte si tak stahovat jiné kalkulačky, i v této zabudované je možné mazat čísla snadněji než jen s písmenem C.  

Skrytí fotografií 

Nechcete, aby někdo viděl při prohlížení vaší galerie nějakou z fotografií? V takovém případě byste měli využít funkci Skrytí fotografií. Fotografie lze hravě skrýt, stačí je jen označit a klepnou na tlačítko sdílení, po vyskočení menu rozklepněte možnost skrýt a je to. Když si tedy bude někdo prohlížet fotky, nenarazí na tu, kterou nechcete, aby viděl, na druhou stranu vy ji nesmažete, protože ji v galerii mít chcete.