Jak chybujeme při zařizování interiéru?

Kuchyně na míru – hotovo. Rekonstrukce koupelny – hotovo. Ještě zbývá zařídit obývací pokoj a ložnici. Rozhodli jste se pro výraznou změnu ve vašem příbytku a berete to takzvaně “od podlahy”. A zatímco kuchyně nebo koupelna byla prakticky bez starostí, jelikož jste si zavolali odborníky ze stolařství Ostrava, zařizování interiéru už je zcela na vás. Abyste se vyhnuli budoucí nespokojenosti, je dobré vyvarovat se nejčastějším chybám, jichž se běžně dopouštíme. 

Zařizování domácnosti je poměrně těžké, zejména pokud nepatříte k jedincům, kteří by se zajímali o aktuální módní trendy. Ovšem je pravdou, že i pokud máte přehled, níže uvedených chyb se můžete dopustit.

Touha po barevné dokonalosti

V současné době se domácnost vždy zařizuje do konkrétního stylu. A každý styl bydlení má své předepsané barevné odstíny, kterých je dobré se držet. Ovšem dosáhnout takzvané barevné dokonalosti je chybné. Většinou se totiž stane jedno – i toho mála barev bude najednou příliš mnoho. 

Nesnažte se držet dvou nebo třech odstínů. Buďte otevření kombinaci i s kontrastními odstíny. Při výběru nábytku upusťte uzdu své fantazii. Snažte se točit kolem dvou až třech barev, z nichž jedna bude ona prioritní.

S úložným prostorem opatrně

Ano, úložný prostor je sice nutný a potřebný, ale všeho moc škodí. Pokud se z vašeho domu stane jedno velké skladiště, ničemu to neprospěje. Spíše naopak – budete se i u sebe doma cítit nepříjemně. Držte se pravidla, že méně je více. A místo hromady nábytku a poliček se snažte pracovat s funkčností a vzdušností interiéru. 

Souvislosti, souvislosti, souvislosti

I když bylo zmíněno, že máte upustit uzdu své fantazii, neznamená to, že byste měli kupovat kusy nábytku nezávisle na tom, co jste už zakoupili. Dívejte se na věci v souvislostech. Zamyslete se nad tím, co daná věc bude vyplňovat, kam bude pasovat a jaké zázemí je kolem vypěstováno.