Jak chytat ryby? Způsoby, které vás budou bavit

Rybaření není žádná věda. Je to dokonce zábava, i když to mnoho lidí na první pohled nenapadne. Ale jestliže patříte k aktivním rybářům, pak víte, že existuje několik způsobů, rybaření, které vás naprosto dostanou a díky kterým vás bude tato záliba víc než jen bavit. Přichystejte si proto boilies nebo jiné návnady na kapry a pojďte se seznámit s těmi způsoby, jak takové rekordní či až majestátní kapry chytat.

Lov na dírkách v ledu

Rybaření se kupříkladu nemusíte vzdávat ani v zimě, i když to možná slýcháte z mnoha různých stran. Ve skutečnosti není toto vzdávání nutné, stačí, když se pustíte do lovu na dírkách v ledu. Mluvíme o velmi nevšedním zážitku a také o velmi nevšedním způsobu rybaření, který však hlavně ostřílené rybáře víc než jen baví. Je sice pravdou, že není povolen všude, ale pokud takové místo najdete, využijte příležitosti a běžte to vyzkoušet. Nebudete rozhodně litovat.

Pokud se rozhodnete pro tento typ zimního rybaření, mějte po ruce kromě běžné výbavy také vrták na led, díky kterému si do ledu vytvoříte díru. 

Na položenou, když toužíte po klidu a pohodě

Jestliže patříte mezi rybáře, kteří si k vodě chodí spíše odpočinout a netouží po velkém adrenalinu, pak vás bude spíše lákat takzvaná „položená”. Na položenou chytají rybáři, kteří si chtějí užít skutečně onu kýženou pohodu. Netouží po ničem jiném, než právě po zmiňovaném klidu. 

Princip netkví v ničem jiném, než že si nahodíte prut a odložíte ho do stojanu. A budete jen číhat. Případně si na prut můžete dát nějaký zvukový signalizátor, který vás na záběr upozorní. 

Na plavanou, když toužíte po velkých úlovcích

Pokud jste se však přišli překonat, respektive překonat svůj dosavadní rekord, pak pro vás bude pravděpodobně nejatraktivnější takzvaná „plavaná”, kdy ulovíte ryby i velké. Stačí jenom vědět, jak na plavanou vyzrát. 

Háček se zpravidla upevňuje na návazec, čímž se minimalizují škody, když by se vám utrhl.