Jak opticky zvětšit i malý obývací pokoj? 

Údělem menších bytových jednotek je obecně a z logiky věci málo prostoru. Jenže to neznamená, že byste v takovém příbytku nemohli být spokojení – mohli, a jak! Navíc po poradě s designéry jistě zjistíte, že existuje rovnou několik možností, jak opticky například obývací pokoj zvětšit. Pojďme se na tyto fígle podívat, abyste je co nejdříve mohli zakomponovat do vaší domácnosti.  

Minimalismus opticky zvětšuje prostor 

Všechno záleží na tom, jaký styl bydlení si vyberete, respektive do jakého stylu bydlení si zařídíte svou domácnost. V posledních letech se dává přednost boho stylu, ale pokud chcete svou domácnost alespoň opticky zvětšit, vsadit byste měli spíše na minimalismus. Tím, že je založen na jednoduchosti, se nebude v interiéru nacházet příliš mnoho věcí, které by ubíraly na prostoru.  

Základem minimalismu je mít co nejméně nadbytečných věcí. Rozlučte se s množstvím dekorací, které se vám stejně do interiéru ani nehodí. Stejně tak proberete poličky, sundáte z nich všechno nepotřebné, zbavíte stůl časopisů nebo svíček, které stejně nikdy nezapalujete.  

Pusťte domů světlo 

Co dokáže taktéž opticky zvětšit prostor je světlo. Sundejte proto z oken množství záclon, které stejně nezapadají do vašeho interiéru. Závěsy po stranách jsou v pořádku, i když i ony mohou velkou měrou zabraňovat průniku světla dovnitř.  

Aby světlo mohlo proudit místností a aby se dostalo i do tmavých rohů, pomocnou ruku vám podávají zrcadla, která opticky zvětšují prostor také. Pomoct si můžete například velkým zrcadlem pověšeným na stěně, ale vhodné je i menší, které bude přidělané ke skříňce. 

Nábytek? Jen nejvíce potřebný 

Výhodou minimalismu je, že nakonec příliš mnoho neutratíte za vybavení interiéru. Nábytku totiž budete mít jenom tolik, kolik skutečně potřebujete. V nejlepším případě svou pozornost upněte na takzvaný multifunkční nábytek, který na první pohled nezabírá třeba příliš mnoho místa, nebo je takovým 2v1.