Jak se poprat s pěstováním bylinek

Bylinky jsou v současné době velice oblíbené. Jedná se o nedílnou součást světlých a slunných kuchyní. Pokud budete brouzdat časopisy o bydlení, dozvíte se, že bylinky jsou nedílnou součástí každé moderní kuchyně. Nikde se však nepíše, že se do tmavých kuchyní nehodí, protože právě v takových tmavých místnostech nedovedou přežít. Ať už ale pěstujete bylinky kdekoli, možná s nimi máme problémy. S tím vám však poradíme. Máme hned několik tipů, které vám pomohou poprat se s pěstováním bylinek.

Bylinky je dobré pěstovat v každé domácnosti, protože právě bylinky dodají jídlu fantastickou chuť a aroma. Většinou na ně při vaření zapomínáme, ale pokud by se stalo, že bychom je pěstovali doma, jistě na ně zapomínat nebudeme.

Jaké je ideální místo na pěstování bylinek?

Ideálním místem na pěstování bylinek je zahrada nebo balkon. Bylinky jsou poměrně náročné rostliny, ať si říká, kdo chce, co chce. Vyžadují neustálé světlo a teplo, potřebují ke svému životu čerstvý vzduch, který jim dodáte jenom na zahradě nebo na balkoně. Je však možnost je pěstovat i v pohodlí domova, pokud nastolíte správné podmínky.

Jak pěstovat bylinky v bytě či domě

Pokud se rozhodnete pěstovat bylinky v interiéru, doporučujeme vám nastolit bylinkám přesně takové podmínky, které by měly na zahradě. Musíte je tedy mít na slunném stanovišti, které bude zároveň teplé a kam bude neustále proudit čerstvý vzduch.

Pozor si však dejte na průvan, který je obrovským problémem zejména tehdy, kdy máte bylinky na okenním parapetu. Sice je okenní parapet to nejlepší místo na pěstování bylinek, ale zároveň je také to nejvíce nebezpečné místo.

Pamatujte i na dostatečnou, ale nepřehnanou zálivku. Zálivku provádějte dle toho, na jakém místě se bylinka nachází a jaké počasí zrovna je. Pokud je celý den sluníčko, které na bylinku neustále svítí, doporučujeme zalévat denně po menším množství. Jestli je sychravo, se zálivkou to nepřehánějte, ať kytičku neutopíte.