Jak správně zálohovat fotografie

Fotografie uchovávají vzpomínky – ať už z dovolené, z oslavy narozenin, či z výletů. Byla by škoda, kdybyste o takové vzpomínky přišli, a proto byste se měli naučit, jak fotografie správně zálohovat a krásné chvíle si uchovat navždy.

Zálohování vašich fotografií byste nikdy neměli podcenit. Stačí chyba paměťové karty a všechny vaše momentky či umělecké fotografie jsou pryč. To platí mimo jiné i o videích a jiných počítačových souborech.

Flashka nebo externí disk jako nejlepší řešení

Co se uchování fotografií v digitální podobě týče, nejlepším řešením je záloha na externí nebo jakýkoli jiný flash disk. Dříve bylo velice oblíbené vypalování na CD nebo DVD, u těch se ale bohužel stává, že budou po několika letech nečitelné a ke svým fotografiím se tak už nedostanete. Navíc se optické mechaniky pomalu ale jistě přestávají používat a mizí jak z notebooků, tak z stolních sestav.

Může se ovšem stát, že i záloha na externím disku selže. Je proto vhodné mít zálohy aspoň dvě a jednu z nich udělat i na pevném disku v počítači.

Fotografie vyvolávejte!

V dnešní digitální době, kdy si z dovolené můžeme na jedné paměťové kartě přivézt až 6000 snímků, je vzácné mít fotografie na papíře. Je to krásnější a zábavnější – vyvolání, popisování a zakládání do alba, ve kterém si můžete kdykoli listovat a fotografie držet v ruce. Velice oblíbené jsou také fotoknihy, které si na internetu můžete vytvořit podle svých představ. Fotokniha je také krásným dárkem, například pro prarodiče, kteří takový dárek ocení ze všech dárků nejvíce.