Jak vypadá ideální koupelna 21. století?

Lidé se v průběhu let mění a s nimi i představa o tom, jak by měla vypadat dokonalá koupelna. Toto století je plné změn a dynamického vývoje, se kterými se mění zažité principy. Spousta lidí začíná bydlet jinak. A k tomu se váže i novodobé zařizování koupelny.

Jak využít prostor

Důležité je vědět, co od koupelny požadujete a které funkce by koupelna měla plnit. Většina koupelen si musí vystačit s půdorysem panelákového bytu, ovšem i to se postupně proměňuje. Prostorové omezení je stále velkou a doposud špatně řešitelnou otázkou, což jde vidět hlavně při problémech s umístěním praček a sušiček.

Pokud máte k dispozici větší prostor, můžete snadněji zohlednit své priority. V dnešní době už není pro zákazníky ústředním bodem vana, jak tomu kdysi bývalo. Spousta lidí už dnes vanu nepotřebuje a radši si místo ní pořídí sprchový kout. Velice populárními jsou tzv. walk-in kouty, které jsou tvořeny pouze plochami bezpečnostního skla, jež jsou ukotveny přímo v podlaze. Pokud ovšem koupelna vanu obsahuje, tak jako solitér volně umístěný uprostřed místnosti.

Hlavně praktická

Důležitá je především praktičnost a funkčnost koupelny. Dbejte na umístění koupelnových baterií a ergonomii celé koupelny. Baterie mohou stát samostatně a nebo mohou naopak být zakomponovány do umyvadel či umístěny na stěně. Jejich vhodná poloha vám zaručí jejich pohodlné dennodenní používání.

Velmi populární je v dnešní době spojení s přírodou, a proto není překvapením do koupelny 21. století zakomponovat vertikální zahradu či dokonce strom. Klíčové jsou i detaily v podobě menších doplňků a je nutné věnovat pozornost i výběru osvětlení. Koupelna by samozřejmě měla být designově sladěná, a tak je potřeba nakupovat doplňky, které se hodí do celkového konceptu koupelny.