Jak zařídit obývací pokoj  

V obývacím pokoji tráví mnoho rodin nejvíce času. Je to také místo, kam se posadíte s návštěvou. Dá se říci, že je srdcem domova, a proto bychom jej měli zařídit tak, abychom se v něm my i naši blízcí cítili dobře. Pokud si nevíte rady, máme pro vás malou inspiraci.   

Vyberte vhodné barvy  

Do obývacího pokoje jsou ideální barvy světlé a vzdušné, které prosvětlí místnost a také ji opticky zvětší. Nic nezkazíte barvami jako jsou béžová, krémová, šedá či zemitými tóny.   

Pokud však fandíte výrazným barvám, zvolte jednu stěnu, na kterou aplikujete pastelovou. I takovou barvu zvažte, třeba by se více hodila na doplňky.   

Umístěte správně sedačku  

Při výběru sedačky se díváme hlavně na její barvu, tvar a materiál. Je také důležité ji správně v prostoru umístit. Sedačka by neměla být zády ke dveřím, protože člověk tak neví, co se za jeho zády děje a nedokáže se zcela uvolnit.   

Při umístění sedačky, také dbejte na volný prostor okolo ní pro pohodlné procházení.   

Robustní stěny už nejsou v módě  

Dříve byly moderní robustní obývací stěny, v dnešní době koupíte obývací stěnu v podobě dvou skříněk. Taková stěna místnosti neubírá vzdušnost, působí decentně a vkusně. Dávejte si pozor, abyste úložné prostory nepřekombinovali a neměli jich moc, místnost by působila menší.   

Dekorace dotváří útulnost  

Nebojte se doplňků, ale držte se pravidla „všeho s mírou“. Zkuste vybrat pouze jeden předmět, ke kterému máte vztah, vonné svíčky pro uklidňující atmosféru a vázu s květinami.   

Dekorovat prostor můžete také pomocí závěsů, záclon či polštářků.   

Nepodceňujte osvětlení   

Na osvětlení se v mnoha případech tolik nedbá. Hraje však důležitou roli. Dostatečné osvětlení prostor projasní, a naopak jeho nedostatečné množství působí negativně na zdraví.   

Spíše než zvolit jedno centrální světlo, kombinujte několik zdrojů, jako jsou LED světla ve stropním pohledu, doplňkové a dekorační osvětlení a stojací lampa.