Jak zútulnit dětský pokoj

Dětský pokoj by měl být místem, kde se naše ratolesti budou cítit bezpečně a příjemně. Každý potřebuje mít kousek svého osobního prostoru a děti nejsou výjimkou; potřebují místo, kde mohou odpočívat, hrát si nebo se soustředit na učení. V dětském pokoji hrají důležitou roli nejen barvy, ale i správně zvolené doplňky uzpůsobené přesně dětským potřebám.

Dopřejte jim místo, kde mohou relaxovat

Děti musí mít kromě postele i další prostor na odpočinek. Oblíbeným nábytkem do dětského pokoje je sedací vak. Dobrou volbou je také pohodlné dětské rozkládací křeslo, kde mohou sedět i ležet podle momentální potřeby. V obou případech se snažte volit veselé motivy potahů, geometrické vzory, puntíky nebo oblíbené postavičky z pohádek.

Neodmyslitelnou součástí pokoje malých dětí je noční lampička, která jim pomáhá usnout a zbavit se strachu ze tmy. Vybírat můžete z mnoha barev i tvarů, oblíbené jsou zejména měkké silikonové lampičky ve tvaru zvířátek reagující na dotyk a s automatickým vypínáním. Zároveň jim do pokoje pořiďte neprůsvitné záclony, aby děti mohly v noci nerušeně spát.

Udržujte pořádek

Hračky poházené všude po podlaze mohou dítěti ztěžovat soustředění a odpočinek. Ideálním řešením je pořízení plastových nebo látkových úložných boxů, do kterých se předměty uschovají. Děti milují plyšáky, zejména ty obrovské, ke kterým se mohou přitulit. Ty zároveň dětský pokoj zútulní a dítě se bude cítit více v bezpečí. Podobný efekt budou mít u větších dětí velké, hebké polštáře nebo plyšové deky.

Co se týče barev, do kterých budete dětský pokoj ladit, měly by být spíše tlumené a uklidňující. Dobrou volbou je světle modrá nebo světle růžová, určitě ale zvažte také šedou, světle fialovou nebo pastelově zelenou. Sytě červené, oranžové nebo jiné křiklavé barvě se raději vyhněte, mohou dítě stimulovat k agresivitě či smutku. Pokud jsou v pokoji čistě bílé stěny, přidejte na ně například pár jednoduchých hvězdiček, plakátů nebo fotografií.