Jaká dědictví UNESCO lze poznat i z gauče?

Nikdy v historii jsme nemohli spasit svět tím, že budeme jen sedět na gauči. Aktuální koronavirová situace ve světě po nás zkrátka nežádá nic těžkého, proto bychom měli zůstat doma, pokud nám to tedy práce umožňuje. V případě, že vám bude doma dlouho, v případě, že zatoužíte po cestování, doporučujeme využít možnosti, jaká dnes nabízí například muzea. Ta dokonce spustila online svět, respektive takovou virtuální prohlídku svých prostor. Kromě toho takovou virtuální prohlídku spustila i jiná místa, která jsou zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.  

Sice nyní nemůžete cestovat tak, jak byste chtěli, ale chvíle si můžete zkrátit tím, že se alespoň virtuálně podíváte na místa, kam byste možná někdy chtěli zajet. Víte, jaká konkrétní místa zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO můžeme sledovat z pohodlí domova? 

Alhambra 

Alhambra patří ke španělským památkám, které jsou navštěvované opravdu velice často. Tato španělská památka, která je zároveň zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, zůstává jedním z nejvýraznějších příkladů islámské architektury na světě. Postavena byla na přelomu třináctého a čtrnáctého století a v rámci virtuální prohlídky ji můžete projít křížem, krážem.  

Pyramidy v Gíze 

Vidět a navštívit všechny divy světa. To je cíl mnoha milovníků cestování. Jeden div světa můžete vidět z pohodlí obýváku. Turistům se totiž otevřely egyptské pyramidy v Gíze, které jsou dech beroucí. V rámci virtuální prohlídky je možné navštívit úchvatnou nekropoli zdejšího starověkého města, také můžete vidět Velkou Cheopsovu pyramidu nebo samozřejmě sfingu. Bonusem je to, že nebudete narážet do turistů ani velbloudů či pouličních prodejců.  

Chrám Angkor Vat 

Pro Kambodžu je zase typický zdejší chrám Angkor Vat. Jedná se o vůbec největší náboženskou stavbu na světě, která byla v minulosti politickým a náboženským centrem takzvaných Khmerů.