Jaké autodoplňky jsou nezbytností?

Nikdo netouží po tom, aby jeho vůz byl ihned po příjezdu domů poničený, odřený či poškrábaný. Je proto nutné investovat co nejdříve do autodoplňků, které jsou v současné době označovány za nezbytnosti a nedílné součásti každého vozidla. Jelikož oděrky i škrábance se vyskytnou na autě rychlostí blesku, je proto dobré co nejrychleji do autodoplňků investovat. Není to marná investice, skutečně se vyplatí.

Mnozí majitelé vozidel žijí v domnění, že autodoplňky mají jen zkrášlovat interiér a exteriér vozidla. Jenže zkrášlující funkce není jediná funkce, kterou autodoplňky mají. Mají zejména funkci ochrannou, dokážou předcházet oděrkům, škrábancům či jiným poničením. Otázkou je, do jakých konkrétních autodoplňků investovat.

Jak jsme zmínili, mnohé autodoplňky jsou označovány za nezbytnosti. Je to především proto, že díky autodoplňkům vydrží auta v jako novém stavu co nejdéle. Jelikož je autodoplňků na trhu mraky, vyplatí se vědět, do jakých konkrétních autodoplňků se vyplatí investovat přednostně.

• Prahové lišty

Odřený lak, za který bohužel můžeme sami, jelikož jsme špatně vysedli nebo nasedli do vozu a podpatkem jsme zavadili o automobil. I takovým nehodám lze předcházet, pokud si na vůz co nejdříve nainstalujeme prahové lišty.

Nejedná se o drahou investici, dokonce si prahové lišty i sami namontujete na automobil.

• Lišty na nárazník

Dalším autodoplňkem, který oceníte zejména na veřejných parkovištích, jsou lišty na nárazník, které ocení mít na voze každý, kdo často parkuje v nákupních centrech nebo k parkování využívá patrová parkoviště. Na parkovištích se velice často nachází nezodpovědní řidiči, kteří odřou vůz, aniž by se zastavili a omluvili se. Zkrátka odjedou z místa činu a vám tím jen vypijí hromadu nervů. I takovým událostem je možné předcházet, pokud zavčasu nainstalujete na nárazník vozu lišty na nárazník.

Dále zima klepe pomalu na dveře, přesněji tedy na auto a v takové případě doporučujeme zimní clony. Na zimní období určitě oceníte také gumové koberce, které jsou o mnoho více praktické, než klasické textilní.