Jaké druhy manipulační techniky oceníte mít v menším skladu?

Do každého skladu patří manipulační technika. Důvod je prostý – manipulační technika dokáže práci ve skladu nejen usnadnit, ale také urychlit, tudíž spokojení budou nejen zaměstnanci, ale také samotní zaměstnavatelé. Manipulační technika má tedy pouze výhody, tudíž se do ní vyplatí investovat, i když se nejedná o levnou záležitost.

V současné době je možné zakoupit si mnoho typů manipulační techniky. Mnozí lídři firem nevědí, po jaké manipulační technice sáhnout, ovšem s tím můžeme poradit. Vždy se rozhodujte dle velikosti vašeho skladu. Manipulační technika je různě velká s různou možnou zátěží, proto velikost skladu a vestavěné regály budou skvělými pomocníky při výběru vhodné manipulační techniky do vašeho skladu.

Abyste nemuseli dlouho dumat nad tím, jakou manipulační techniku budete kupovat do svého menšího skladu, poradíme vám. Zaměříme se tedy nyní na manipulační techniku do menšího skladu.

Do menšího skladu postačí nízkozdvižné vozíky

Menší sklady nemají většinou regály vysoko postavené, proto vám budou bohatě stačit nízkozdvižné vozíky. Ty se postarají o to, aby manipulace s paletami byla snadná a rychlá, jsou snadno ovladatelné, tudíž práce bude doslova odsýpat.

Do modernějších firem se hodí spíše inovativnější podoba této manipulační techniky, kterou jsou elektrické nízkozdvižné vozíky. Elektrické nízkozdvižné vozíky se ovládají ještě lépe, ostatně zvládnou i více práce.

I nůžkové paletové vozíky přijdou vhod

Kromě tradičních nízkozdvižných vozíků oceníte ve skladu i takzvané nůžkové paletové vozíky, které zastanou taktéž hodně práce. Nůžkové paletové vozíky jsou pro menší sklady ideální, ve velkých se snadno ztratí.

Kromě nůžkových paletových vozíků oceníte také nízkozdvižné vozíky s váhou, které se hodí zejména do takových skladů, kde nemají paletovou váhu. Přemísťované zboží si tak rychle a snadno můžete zvážit.