Jaké minerální kameny jsou vhodné pro Štíry?

Plánujete sobě nebo svým blízkým pořídit náramek z minerálů? Při výběru se dívejte nejen na estetickou stránku věci. Vzhled v tomto případě není tak důležitý, jako význam daného kamene, ze kterého je módní doplněk vyroben. Rozhodující slovo při výběru tohoto doplňku bude především znamení, ve kterém jste se vy nebo obdarovaný narodili. Patříte mezi Štíry? Pojďme se podívat, jaké kameny jsou pro vás pomyslnou trefou do černého. 

Definice Štíra

Lidé narození v období mezi čtyřiadvacátým říjnem a dvaadvacátým listopadem – přesně ty můžeme označit za Štíry. Toto znamení zvěrokruhu patří mezi vodní, z pohledu astronomického mu vládne Pluto. Pokud bychom měli definovat či vypíchnout typické vlastnosti tohoto znamení, řekneme, že Štíři jsou houževnatí, mají jasné myšlení, jsou velmi bystří a mají přesný odhad situace. 

Bývají to však povahy poměrně tiché. Drží se mnohdy stranou, protože umí být velmi panovační. Na druhou stranu jsou to bojovní, svárliví a zároveň také nekompromisní lidé, kteří do jisté míry umí být i trpěliví. 

Jaké kameny jsou pro Štíry vhodné?

V případě, že chcete náramkem z minerálů obdarovat právě někoho, kdo se ve znamení Štíra narodil, sáhněte po hematitu, který dokáže podpořit vnitřní klid a zahnat negativní energii. Vhodný je však také achát nebo akvamarín, dále magnetit, rubín nebo křišťál spojený s turmalínem. 

Zmiňovaný achát je známý tím, že člověku umí dodat potřebnou rovnováhu, a to nejen tu citovou, ale také tělesnou a rozumovou. Dokonce se označuje za pomocníka, který z těla dokáže vyhnat negativní emoce v podobě zahořklosti neb zloby.  

Takový akvamarín zase vnáší mysl do naprosté spokojenosti. A podobně jako achát zmírňuje negativní stavy, v tomto případě podrážděnost a agresivitu. Navíc napomáhá odblokovat komunikaci a zlepšuje sebevyjadřování.