Jaké je nejvyhledávanější místo v Beskydech?

Pokud máte volný víkend, většinou přemýšlíte, kam byste se vydali. Pokud jste během letních, horkých měsíců nestihli zajet na žádnou dovolenou, pak si rozhodně nějakou tu dovolenou zasloužíte. Nemusíte si brát volno v práci na několik dní, stačí si vzít volno jenom v pátek a můžete se vydat na takový hezký prodloužený víkend někam do krásných českých oblastí, které jste ještě neviděli. Určitě takových míst je ještě hodně – lidé v poslední době cestují raději do zahraničí, aniž by však poznali krásu naší republiky.

V Česku máme řadu krásných míst, která rozhodně stojí za návštěvu, ovšem jedno z nich je doslova nejvyhledávanější. Je to oblast proslulá svou nepopsatelně nádhernou přírodou, která vždycky tají dech, ať už sem cestujete během jara, léta, podzimu či během zimy. Turisté se sem sjíždějí z celé České republiky během celého roku, proto zde nikdy nebudete sami.

Krása, která nejde slovy popsat

Nejoblíbenější oblastí jsou Beskydy. Tato krásná přírodní oblast má však jedno doslovně nejvyhledávanější místo, kam turisté vždycky zamíří. Jedná se o Lysou horu, která je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Je hojně navštěvována opravdu denně a vedou na její vrchol různé turistické cesty, z nichž nejoblíbenější je nejspíše Bezručův výplaz, který je pojmenovaný po českém, skvělém básníkovi.

Na Lysou horu však nemusíte chodit jenom pěšky, ale můžete si ji i vyjet na kole či na koloběžce, která se dá mimochodem půjčit stejně jako kola ve zdejším rekreačním středisku Sepetná.

Pokud jedu na celý víkend, kde se můžu ubytovat?

Co se týče ubytování, v blízkosti Lysé hory (a dokonce i přímo pod Lysou horou) se nachází řada možností, z nichž si můžete vybrat. K dispozici je blízký penzion Sluníčko, kde se vám dostane i dobrého občerstvení, dále třeba chata Měsíček nebo třeba bungalovy či hotely.