Jaké rostliny jsou vhodné do domu?

Každá domácnost by měla být vkusně, příjemně a moderně zařízena. V současné době jsou populární především kovové prvky, které zútulní každou místnost v domě. Samozřejmě moderní nejsou jenom kovové prvky, ale sáhnout můžete i po jiných, dech beroucích doplňcích, které zaujmou. Například nezapomínejte na květiny, které do každé domácnosti patří. Bez nich není domácnost příjemná, útulná a plná kyslíku. Abyste věděli, jaké květiny se hodí do které místnosti domu, poradíme vám.

Jak jsme zmínili, pokojové rostliny jsou nedílnou součástí každého domu. V současné době je nutné, abyste květiny měli v domě, protože jsou velice moderním prvkem místností. Nejvíce moderní jsou především stálezelené rostliny, které s zamilujete na první pohled. Většinou jsou právě stálezelené rostliny snadno udržovatelné, což ocení každý začínající zahradník.

Pojďme si říct, jaké květiny se hodí do které místnosti domu, ať příjemnost interiéru zachováme.

Jaké květiny se hodí do kuchyně?

Do kuchyně se nehodí kdejaké květiny. Většina květin špatně snáší horko, které se v kuchyni vyskytuje. V současné době je velice moderní sázet do kuchyně bylinky, díky čemuž na bylinky při vaření nezapomínáme. Bylinky však potřebují hodně sluníčka a vzduchu, proto se hodí jenom do takových kuchyní, v nichž je okno a tedy i dostatek sluníčka.

Pokud potřebujete květinu na ledničku, volte břečťan. Ten totiž vydrží vždycky všechno. Nevadí mu ani stín, ani přímé sluníčko, dokáže se vypořádat s jakýmikoliv podmínkami.

Jaké květiny se hodí do obývacího pokoje?

Co se týče obývacího pokoje, zde můžete být trochu kreativnější. Volné polostinné rohy jsou ideálním místem pro vysokou dracenu nebo pro domácí palmu, okenní parapety se nebojte vyslat barvičkami v podobě fialek nebo gerber v květináči. Co se týče konferenčního stolku nebo volné police, na ni patří dech beroucí orchideje, které, když kvetou, jsou skutečně nádherné.