Jaké svatební šaty patří k nejdražším na světě?

Blíží se váš svatební den? Pravděpodobně už máte vybrané místo, květiny, rozeslané pozvánky, také máte vybrané prstýnky nebo kapelu. Co vám však ještě zbývá vymyslet a rezervovat či koupit, jsou svatební šaty. Nevěsty si na výběru svatebních šatů dávají opravdu záležet, jelikož v nich chtějí vypadat naprosto dokonale. Nemají zájem o to půjčit si šaty, které měla nevěsta jiná, raději investují do svých vlastních svatebních šat, v nichž budou jedinečné.  

Když se nevěsta rozhodne koupit si své vlastní šaty, proč rovnou neinvestovat do takových, které si jen tak někdo dovolit nemůže a které jen tak někdo na sobě neměl? Vybrat si mohou nevěsty z nejdražších šatů, jaké na světě existují.  

Jaké šaty jsou špičky mezi róbami? 

Pokud bychom měli zmínit šaty, které se řadí k nejdražším svatebním šatům na světě, zmínili bychom róbu z dílny japonského svatebního návrháře Yumiho Katsury. Šaty jsou zdobené zelenými a bílými drahokamy, také jsou obšité tisícovkou pravých perel. Jejich celková cena proto dosáhla na osm a půl milionu dolarů.  

O něco levnější jsou šaty, jež byly představeny před deseti lety. Mají hodnotu jednoho a půl milionu dolarů a jsou tak drahé proto, že obsahují na sobě pravé paví peří. Aby byly vyrobeny tyto unikátní šaty s vlečkou, muselo být použito rovnou 2009 kousků pavích per.  

Jaké svatební šaty jsou regulérně nejdražší? 

Ani jedny ze zmíněných šatů však nelze označit za nejdražší kousky. Za nejdražší svatební šaty světa lze označit svatební šaty pocházející ze spolupráce Renée Straussové a Martina Katze. Šaty mají na sobě více jak 150 karátů diamantů a jejich cena se vyšplhala až do výše dvanácti milionů dolarů. Právě tyto šaty se dnes označují za nejdražší svatební šaty světa a nesou název Diamond, a to kvůli použitým drahokamům.