Kabelky pro každou příležitost. Jaké mít jednoznačně ve sbírce? 

Kolik vlastníš kabelek a batůžků, tolikrát jsi člověkem. Neříká se to tak? No, ať už se to říká nebo ne, je pravdou, že každá žena má kabelek víc než dost. Důvod je prostý – jedná se o cosi, co podtrhuje osobnost a outfit přivádí k dokonalosti. V případě, že si nejste jistí tím, co konkrétně by mělo okupovat vaši stávající sbírku, pojďme se seznámit alespoň se základními modely, které by neměly chybět žádné ženě v šatníku. 

Kabelka s efektem kůže 

I když zejména ekologicky založené ženy budou nad koženou kabelkou ohrnovat nos, nemusí se nutně kupovat pravá. Koženkové čili kabelky z umělé kůže plně nahrazují pravé alternativy, jsou navíc šetrnější nejen k přírodě, ale také k našemu rozpočtu.  

V případě, že si pořídíte kabelku s efektem například krokodýlí nebo jiné kůže, budete mít formální kousek hodící se hlavně ke kancelářským outfitům. Pokud bude větší, vejdou se do ní všechny potřebné dokumenty. Menší zase hezky doplní outfit, který si berete na blížící se večírek. 

Kabelka ve tvaru vaku 

V posledních letech se do popředí dostaly kabelky ve tvaru vaku, které se hodí nejen k ležérním outfitům, ale také k těm formálnějším. Mohou mít různé zdobení, ale také mohou být zcela bez zdobení, čímž se zajistí to, že dokonale padnou ke všemu. 

Kabelky ve tvaru vaků nejsou kouskem, který by se přehazoval přes rameno. Naopak se tento typ kabelek usídlí právě na našich ramenech. 

Kulatá kabelka 

Hledáte kabelku k šatům? Ať už k letním nebo formálnějším, vhodné jsou kulaté kabelky. Zatímco k letním zvolíme ratanové alternativy, které jsou na koženkovém popruhu, na společenské akce k róbám šitým ze stříbra a perel sednou spíše alternativy kovové, respektive s kovovými prvky, které se snadno vezmou do rukou.  

Samozřejmě kulaté kabelky můžou nahradit (zejména při společenských akcích) i tradiční psaníčka, která se lépe chopí do ruky, ale je pravdou, že kulaté verze vypadají o něco lépe.