Kam na výlet v Česku? Tipy na nedoceněná místa

Drtivá většina Čechů se rozhodla strávit letošní léto v pohodlí domova. I proto se většina lidí ptá, kam vyjet na výlet. Samozřejmě se mohou volit známé hrady a zámky, jako je například hrad Karlštejn, stejně tak se můžete vydat do zoologických zahrad. Co se ale podívat do míst, která jsou bohužel Čechy nedoceněná?  

Česká republika je plná míst, která stojí za vidění. Na některá místa však řada lidí ani nevkročí. Není to proto, že by daná místa byla strašidelná nebo nehezká, ale zkrátka o nich neví. Proto jsme se rozhodli tato místa zmínit. Budete tam první a poznáte některé z krásných míst naprosto bez turistů? 

Krásné údolí řeky Doubravy 

Prvním nedoceněným místem je údolí řeky Doubravy. Právě zde se setkáte s průzračně krásnou a čistou vodou, kde dokonce stále volně žijí raci. Zdejší údolí je plné krásných vysokých skal, jež jsou plné vyhlídek a spletitých cestiček. Kolem se rozprostírá les, v jednu chvilku navíc jdete i po kamenech. Je to opravdu kouzelné místo, které stojí za navštívení hlavně v letních měsících, kdy všechno všude krásně kvete a voní jehličí.  

Mokřady nejen na Šumavě 

Mnozí lidé se pravidelně sjíždí k mokřadům na Šumavě, ale věděli jste, že to nejsou jediné mokřady v České republice? Kousek od Františkových Lázní se nachází i přírodní rezervace Soos, což je jedno obrovské rašeliniště, po jehož dně se můžete procházet. Je to obrovský zážitek, zejména pokud bereme v potaz i zdejší minerální prameny a bahenní sopky.  

Obdivuhodný Posázavský Pacifik 

Lidmi často opomíjený je také takzvaný Posázavský Pacifik, který je až obdivuhodný. Člověk má ve zdejších místech pocit, že se ocitl mezi zlatokopy. Typický je zdejší obloukový most, po kterém projíždí vlak.  

Další místa, která stojí za vidění 

  • Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově 
  • Čertovy hlavy kousek od Liběchova 
  • Zříceniny hradu Frýdštejn