Kam se vydat na podzim? Jednoznačně do Mariánských Lázní!

Každý, kdo tu už byl, vám řekne, že nejkrásnější jsou Mariánské Lázně právě na podzim. K tomu, abyste je letos navštívili nahrává i fakt, že tam nebudou obvyklé davy zahraničních turistů. Můžete tak město poznat bez stresu a mačkání v davu.

Mariánské Lázně se nachází v západních Čechách, na poměrně malém území tu vyvěrá víc než 40 minerálních pramenů. Většina pramenů se využívá k léčbě onemocnění močového ústrojí, některé z nich jsou ale vhodné i k léčbě dýchacích cest, pohybového aparátu apod.

Proč si vybrat zrovna Mariánské Lázně?

Ať už se tam chcete vydat za lázeňskou léčbou, nebo na rodinnou dovolenou, nešlápnete vedle. Mariánské Lázně sice nemají nijak dlouhou historii, oblíbilo si je ale hodně slavných osobností. Na seznam návštěvníků se tak zařadíte po bok velikánů jako J.W.Goethe, Edward VII., Emma Destinová, Fryderyk Chopin a další.

Nejsou to ale slavné osobnosti, které sem lákají návštěvníky. Čeká tu na vás krásná příroda, elegantní hotely, zpívající fontána, báječné lázeňské oplatky a mnoho dalšího.

Rudolfův pramen

Lázně nejsou jen pro starý

Mnozí z nás mají zažité, že do lázní se jezdí na stará bolavá kolena. Opak je ale pravdou. Do lázní se klidně můžete vydat i ve dvaceti, nebo třeba na rodinnou dovolenou. Budete lenošit u bazénu, užívat si v koupeli, relaxovat při masáži, chodit na výlety a mnoho dalšího.

Co vám při návštěvě Mariánských Lázní nesmí uniknout?

  • Labutí jezírko, které zdobí malá kolonáda a sochy rozmístěné po okolí.
  • Obora s daňky, kteří se k vám přiblíží i na dosah ruky.
  • Miniaturpark Boheminium, kde můžete obdivovat modely českých památek.
  • Z výšky se na město můžete podívat z rozhledny Hamelika nebo rozhledny na Panském vrchu.
  • Jen pár minut od kolonády najdete klid v lesoparku, kde je ukrytý pavilon Lesního pramene.
  • Alespoň jednou si musíte poslechnout zpívající fontánu, která hraje vždy v lichou hodinu od 7,00 do 21,00 hodin. Další představení se odehrává ve 22,00 hod a stejně jako to o deváté hodině večerní je doplněno o světelnou show.