Kam za nejlepšími a nejoriginálnějšími zmrzlinami u nás? 

Kdo by neměl rád zmrzlinu? Pravděpodobně každý holduje tomuto druhu sladkosti, která zejména v zimě umí pořádně osvěžit. Pokud vás však běžné příchutě, jako malinová, čokoládová nebo vanilková, už omrzely, proč nevyzkoušet něco trochu originálnějšího, co naprosto rozněžní a překvapí vaše chuťově buňky? Pojďme si zmínit ty nejzajímavější zmrzlinárny u nás.  

Kačice lákají na kaštanovou 

Pokud chcete vyzkoušet originální zmrzlinu a zároveň podpořit rodinný podnik, neměli byste minout zmrzlinárnu Zmrzlina 2 AD, která se nachází v Kačicích. Co by vás však rozhodně nemělo odradit je dlouhá fronta, která se zde většinou ke zmrzlině stojí.  

Mezi nejvíce oblíbené patří rakytníková, která však není ničím zvláštním (i když mnoho lidí ji ještě nechutnalo). Daleko zajímavější je kaštanová, která opravdu vyčnívá z nabídky padesáti různých druhů zmrzliny. 

Mimoň nabízí zmrzlinu s příchutí nedělního oběda 

Říkali jste si někdy, jak zajímavé by bylo, kdyby člověk přetavil do podoby zmrzliny například takovou čabajku nebo nedělní koprovku? I když vám to možná přijde jako nereálné, ve skutečnosti to v jednom českém městě udělali a rozvířilo to vody (v pozitivním slova smyslu). Na čabajkovou nebo koprovou zmrzlinu se totiž stojí v Mimoni v okrese Česká Lípa.  

Kromě těchto zmrzlin se zde však nachází další zajímavé příchutě, mezi něž patří také žvýkačková, slivovicová, asfaltová nebo česneková. Čili ideální sladká tečka po obědě, nemyslíte? 

Do Brna pro zmrzlinu s příchutí krupicová kaše 

Pokud vás slaná česká jídla zrovna nelákají, zaujmou vás možná takové zmrzliny, které mají příchuť spíše sladkého potěšení. Kupříkladu se nabízí krupicová kaše, kterou můžete vyzkoušet v brněnské kamenné provozovně Gelatovárny.  

Nejen zmrzlina s příchutí krupicové kaše je zde však na stole. Také můžete ochutnat i kombuchovou nebo makronkovou.