Které věci sledovat při výběru náplně do tiskárny?

Žijeme v době moderních technologií. Ta je spojena s tím, že se vše řeší online a elektronicky a používání papíru již celkem pozbývá smyslu. Objevit se však mohou situace, kdy je třeba něco vytisknout. To dnes není žádným problémem do doby, než dojde náplň. Koupit novou dnes není žádný problém. Ale jak na to a jaké věci je třeba při výběru sledovat?

Typ náplně

To je první věc, kterou je třeba si uvědomit. Je třeba zvolit správný typ náplně. Ty se dělí do dvou kategorií, s ohledem na typ tiskárny. Pokud je tiskárna inkoustová, budou to například populární cartridge Samsung. Jestliže máte naopak tiskárnu laserovou, je třeba vybírat takzvané tonery. Toto je klíčové kritérium samotného výběru.

Výrobce náplně

Druhá věc, na kterou hledět, je spojena s výrobcem vaší náplně. I tady je na výběr ze dvou možností. První variantou jsou náplně označované jako originální, což jsou kupříkladu tonery značky HP. Ty vyrábí přímo tato firma. Potom tu jsou náplně označené jako neoriginální. Ty už může vyrábět v podstatě kdokoliv. Ty jsou dnes velmi populární, jelikož nabízejí několik předností, kam se řadí:

  • Dobrá kvalita tisku, srovnatelná s originálem
  • Podstatně nižší cena, až o desítky procent
  • Bezproblémová kompatibilita s vaší tiskárnou

Barva náplně

Dnes je zcela běžné, že jsou barvy v tiskárnách rozděleny. Buď úplně samostatně, nebo tak, že je využita barva černá a následně kazeta barevná. Při nákupu je třeba vědět, jaká barva vám došla a právě takovou koupit. Zjištění je poměrně jednoduché, jelikož to že náplň dochází vám bude hlásit samotná vaše tiskárna.

Kapacita náplně

Odvíjí se od toho, jak často tisknete, od typu vaší tiskárny, ale i od nákladů na tisk, kterých chcete dosáhnout. Je rozdíl, zda kupujete náplň domů, kde tisknete doslova jednou za čas, nebo ji kupujete do firmy, kde se tiskne v podstatě každý den, v počtu desítek i stovek listů denně.