Lázně Piešťany, proč je navšítivt?

Každého člověka mohou trápit nejrůznější choroby a onemocnění. Zatímco někteří léčí zdravotní problémy doma svépomocí, jiní si zajdou pro pomoc do nemocnice či k lékaři. Pravdou však je, že se může zamířit i do lázeňských měst, kde s konkrétními nemocemi zatočí a kde je vyženou z těla. Například pokud vás trápí revmatické choroby, měli byste zamířit do Piešťán, což je lázeňské město ležící na Slovensku, konkrétně na řece Váh. 

Pokud bychom měli mluvit jen o lázních Piešťany, řekli bychom, že lázně mají už více jak dvou set letou tradici v lázeňské léčbě. O těchto lázních je tedy možné říct, že skutečně léčí. Za dlouhé dvě stovky let se zde vystřídalo nespočetně mnoho pacientů, kteří se sem přišli léčit nejen s revmatickými problémy, ale také sem přišli s bolestmi pohybového aparátu. 

Mluvit však můžeme i o Kúpelnovém ostrově, který taktéž leží na řece Váh, konkrétně ve východní části Piešťan. Jedná se o lázeňský ostrov, který má rozlohu přibližně šedesát hektarů. 

Více o Kúpelnovém ostrově

Že jste nikdy o Kúplenovém ostrově neslyšeli? Tento ostrov je mezi lidmi velice oblíbený, jelikož leží v lázeňském městě Piešťany. Probíhá zde léčba termálními prameny, které mohou mít teplotu až necelých sedmdesát stupňů Celsia. Používá se zde dokonce sirné bahno, které má zde tradici už od 17.století. 

Jedná se dnes o velký lázeňský areál, kde se nejen léčí nejrůznější zdravotní problémy, ale také si zde užijete hromadu zábavy. V severní část ostrova se totiž nachází golfové hřiště. Během pobytu se tak můžete naučit hrát golf, který se řadí k nejdražším sportům na světě.

Kúpelnový ostrov je krásný i díky zdejším vybudovaným termálním jezírkům, kolem kterých rostou rostliny po celý rok. Zejména návštěvníci neustále kolem jezírek chodí a kochají se tou přenádhernou krásou. 

Kde se ubytovat?

Pokud se rozhodnete strávit v tomto krásném prostředí, doporučujeme se ubytovat v Splendid Ensana Health Spa. Případně vám s ubytováním pomůže i cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava.