Materiály, ze kterých se vyrábí kancelářské židle

Pokud pracujete u počítače více jak osm hodin denně nebo pokud máte sedavé zaměstnání, potřebujete mít kvalitní kancelářskou židli. Jen ta totiž bude předcházet bolestem zad, kloubů nebo bolesti za krkem. Jenže vybrat si takovou kancelářskou židli z obrovského množství židlí na trhu, to není nic snadného. Na trhu se najdou židle s různými typy koleček, s různou nosností, také s různou mechanikou nebo vyrobené z různých materiálů. Zaměřme se však na materiál, na ten se dívají hlavně ženy jako na první věc. Chtějí totiž, aby jim židle šla svým designem do kanceláře.  

Kancelářské židle se síťovaným materiálem 

Židle může být potažena síťovinou. Výhodou tohoto druhu materiálu je to, že se jedná o velice dobře prodyšný materiál. Pokud patříte k lidem, kteří se velmi potí, síťované židle jsou pro vás ideální. Během zimy, kdy pocení nebývá tak nadměrné, se projeví izolační vlastnosti síťoviny.  

Kancelářské židle s čalouněným potahem 

Kancelářské židle se také vyrábí s čalouněným potahem, který se poměrně snadno čistí. Existuje takzvané standardní čalounění, které vydrží i každodenní dvanáctihodinové sezení. Pokud vám standardní čalounění nevyhovuje, existuje také speciální čalounění, které je určené ještě pro delší dobu sezení.  

Výhodou čalouněných kancelářských židlí je například to, že mají skvělou izolační schopnost, jsou proto vhodné hlavně pro chladnější místa a do chladnějších kanceláří.  

Kancelářské židle s koženým potahem 

Pokud jste milovníkem luxusu, pravděpodobně nedáte dopustit na kůži. I kancelářské židle mohou být potaženy koženým potahem. Buď si lze takovou židli koupit s potahem z pravé kůže, nebo existují i potahy z takzvané syntetické kůže. Zatímco pravá kůže je nenáročná na údržbu, syntetickou kůži sice seženete za nižší cenu, ovšem s nižší cenou se pojí i menší životnost.  

Židle s koženými potahy nejsou určené pro ty, kteří na židlích chtějí strávit dlouhé hodiny. Majitelé kožených židlí také nesmí zapomínat na jejich impregnaci.