Místa v Praze, o kterých ví jen málokdo. Navštívíte je?

.Každý člověk by měl za svůj život minimálně jednou navštívit město, které je jeho hlavní. Naším hlavním městem je krásná stověžatá Praha, kde se odehrávalo mnoho věcí našich dějin. V případě, že sem jedete už po několikáté a nemáte zájem o návštěvu památek, které se za poslední měsíce stejně nijak nezměnily, máme pro vás pár tipů na místa, která jista zatím neznáte. Nezná je totiž takřka nikdo, jen málokdo ví, že existují. Díky tomu, že nejsou tak známá, nejsou ani tak navštěvovaná, tudíž jsou to místa s minimálním množstvím lidí.

Ano, i ve stále přelidněné Praze, kde v současné době žije více jak milion obyvatel, můžete narazit na místa, kde nenajdete ani živáčka. Taková místa jsou méně známá, přesto stojí za to vyhledat si je a navštívit je.

Rozhledna Doubravka jako nové lákadlo Černého mostu

Na Černý most se jezdí zpravidla za dvěma věcmi, a sice za IKEOU a také za zdejším obchodním centrem, na jehož střeše se pravidelně konají zajímavé koncerty mnohých hudebních hvězd. K těmto dvěma lákadlům však v nedávné době přibylo další lákadlo, o kterém ale stále ví jen málokdo. Je to krásná rozhledna Doubravka, kterou najdete konkrétně v lesoparku Čihadla na Černém mostě.

Celá tato krásná stavba je vyrobená z akátového dřeva, skládá se ze tří nohou a k jejímu vrcholu s podestou vede necelých sto schodů. Rozhledna není velká, má sotva dvacet metrů, přesto je to krásná stavba, kterou stojí za to vidět na vlastní oči. Otevřeno má celoročně, je zde jen doporučená otevírací doba, kterou nemusíte respektovat.

Vyhlídka Panny Marie z Exilu jako tajné místo klidu

Pokud chcete číst si na krásném místě s nádherným výhledem, kam však nechodí skoro nikdo, měli byste zamířit na vyhlídku Panny Marie z Exilu, která se nachází u Strahovského kláštera. Tato vyhlídka je však opravdu schovaná, napoprvé ji pravděpodobně nenajdete. Ovšem pokud ji najdete, nabídne se vám jeden z nejkrásnějších pohledů na matičku Prahu.