Mrkli jste během focení? Pomůže vám umělá inteligence

Každý zná ten moment, kdy se fotí například se třídou ve škole nebo s rodiči na rodinnou fotografii. Jsou to skutečně krásné momenty, ale bohužel i takové momenty mohou být zkaženy tím, že zjistíte, že jste na fotografii mrkli. Mrknutí na fotografiích je naprosto běžný jev, který s nímž se bohužel musíme všichni poprat. Bohužel se to někdy stane, ale naštěstí žijeme v době, kdy se neustále něco vymýšlí a kdy se řeší různými vynálezy mnohé banality, jako je třeba mrknutí při focení. Už i tento problém lze vyřešit, a to s pomocí umělé inteligence.

S takovou vychytávkou se v současné době setkáte na sociální síti Facebook, která aktuálně testuje umělou inteligenci naprosto neobvyklým způsobem. Mnohé firmy testují umělou inteligenci tak, že jí zkouší vyřešit různé hlavolamy, Facebook se ale rozhodl otestovat umělou inteligenci tak, že jí zadal úkol otevřít zavřené oči na vyfocených a nahraných fotografiích.

I když jsou takové úpravy skutečně věrohodné, stále mají několik nedostatků.

Jak to celé funguje?

Otázkou je, jak to vlastně celé funguje? Jak dokáže jeden stroj otevříti oči na fotografiích? Není to tak těžké, jak se na první pohled zdá. Během nahrávání fotografií umělá inteligence zaregistruje fotky, na kterých má nějaká vyfocená postava zavřené oči, a po nahrání má najednou oči otevřené. Je to skutečně věrohodné. Systém dokonale pracuje s barvami okolo, s přechody a prvotně zavřené oči jsou dokonale otevřené, dokonce mají oči i takovou barvu, jakou skutečně máte.

Zatím je umělá inteligence ve fázi zacvičování, ale po skončení školení bude umět stoprocentně napodobit lidské oči, což bude opět další pokrok v tomto oboru.

Má i své temné stránky

Každá mince má svůj rub i líc. I když se tato vymoženost zdá být doslova dokonalá, není tak dokonalá, jak se na první pohled zdá. I umělá inteligence má své mouchy. Jelikož je ve fázi výzkumu a školení, mohou odborníci nedokonalosti vyladit.