Nehtové trendy pro rok 2022 

Snad nic nedokáže proměnit váš celkový vzhled jako nehty. A nadcházející slunečné dny přímo vybízí k pestrým a jasným barvám, ale i pastelovým tónům. Velkým hitem letošní sezóny je barevná francouzská manikúra, kdy typický bílý okraj vyměníte za všechny barvy duhy – ideálně tak, aby na každém prstu byla jiná barva. 

Kostky, kytičky a ovoce 

Kostičkový vzor se pomalu začíná vkrádat do šatních skříní i do nabídek nehtových studií. S trochou trpělivosti můžete zkusit kostky na nehtech vytvořit i sami, pokud ale nemáte dostatek zkušeností, bude lepší svěřit se specializovanému salónu. Místo kostiček můžete nehty ozdobit také jednoduchými květinami nebo ovocnými motivy, neměly by ale být na každém nehtu. 

Odvážnější dámy mohou experimentovat s flitry a třpytivými kamínky. Už dávno nejsou dominantou jen dlouhých nehtů, dovolit si je můžete i s kratšími. Letní look dotvoří například kamínky sestavené do tvaru třešniček nebo kytiček. Elegantní vzhled dotvoří zlaté šupinky. Připomenou vám sluneční paprsky a lze je kombinovat s jakýmkoliv outfitem. 

Jednoduché, ale efektní 

Babyboomer je trend, který už několik měsíců zaplavuje sociální média, a ani nadcházející sezóna nebude výjimkou. Jedná se o ombré, které přechází z bílé barvy v pestrobarevnou. Na letošní jaro a léto se doporučuje žlutá, oranžová nebo červená, zkrátka teplé a veselé barvy. Tato úprava bude slušet především delším nehtům. 

Pokud máte rádi retro módu, abstraktní vzory a vlnky mohou být pro vás to pravé. Hodí se na středně dlouhé zaoblené nehty, které se dobře udržují a poskytují dostatečný prostor na kreativní řádění. Klíčová je kombinace několika kontrastních barev. A jelikož v jednoduchosti je krása, letošní sezóna nezapomíná ani na jednobarevné nehty v levandulových, mátových a světle růžových odstínech. Experimentovat můžete s metalickými barvami v modré, zelené, fialové a červené.