Nejčastější druhy papoušků chovaných v České republice

Papoušci jsou oblíbenými domácími mazlíčky díky své inteligenci, barevnosti a schopnosti napodobovat zvuky. V České republice se chová několik druhů papoušků, které si získaly srdce mnoha chovatelů. Podívejme se na nejčastější z nich:

1. Andulka vlnkovaná (Melopsittacus undulatus)

Andulky jsou jedním z nejpopulárnějších druhů papoušků v ČR. Jsou malé, snadno se o ně starají a mají přátelskou povahu. Díky své malé velikosti a aktivní povaze jsou ideální pro začátečníky.

2. Papoušek nádherný (Agapornis)

Často nazývaný „lásčivý papoušek“, je známý svou náklonností k párování a vytváření silných vazeb s partnerem. Jsou malí, ale plní energie a osobnosti.

3. Kakariki (Cyanoramphus)

Tito malí papoušci pocházejí z Nového Zélandu a jsou známí svou zvědavostí a hravostí. Mají jasně zelené peří a jsou velmi aktivní.

TIP: Voliéry pro ptactvo a papoušky jsou ideální místem pro své miláčky chovatelů.

4. Papoušek senegalský (Poicephalus senegalus)

Tento středně velký papoušek je oblíbený pro svou klidnou a vyrovnanou povahu. Má krásné barevné peří kombinující zelenou, žlutou a oranžovou.

5. Ara (Ara)

Ara papoušci jsou velcí, nápadní a mají nádherné barevné peří. Ačkoli potřebují mnoho péče a pozornosti, jsou oblíbenými mazlíčky pro zkušené chovatele.

6. Korela chocholatá (Nymphicus hollandicus)

Korely jsou dalším oblíbeným druhem papouška v ČR. Jsou známé svým chocholem na hlavě a přátelskou povahou.

7. Amazonští papoušci (Amazona)

Amazonští papoušci jsou středně velcí a jsou známí svou inteligencí a schopností mluvit. Mají silné osobnosti a potřebují hodně stimulace.

Radost z chování

Papoušci jsou fascinující tvorové, kteří mohou přinést radost a společnost do domácností. Přestože některé druhy vyžadují více péče a pozornosti než jiné, všechny papoušky potřebují lásku, péči a trpělivost od svých majitelů. Pokud uvažujete o pořízení papouška, je důležité provést důkladný výzkum a vybrat druh, který nejlépe vyhovuje vašemu životnímu stylu a zkušenostem.