Nejdivnější nápoje světa

Rádi na svých cestách zkoušíte něco nového? Adrenalinové zážitky, exotická jídla, výstup z komfortní zóny a vedení rozhovoru s cizincem v jeho rodném jazyce? A co takhle třeba cizí netradiční nápoje? Co se pije v různých koutech světa?

Mnozí z nás prohlašují, že mají silný žaludek a jsou schopni sníst a vypít všechno – i za cenu toho, že můžou být pokrmy či nápoje připraveny z pochybných ingrediencí a jejich chuť ani pach nejsou nijak vábné. Jsme si jisti? Tyto nápoje odradí i ty nejotrlejší.

Coca-Cola z trochu jiných přísad

Všem je nám známo, že hinduisté uctívají krávy jako posvátná zvířata. Tentokrát už to ovšem nechali zajít možná moc daleko. Členové Národního svazu dobrovolníků sbírají kravskou moč a pijí ji buď zcela neupravenou a nebo v podobě drinku Gomutra Ark, což je podle nich zdravější verze Coca-Coly. Moč dokáže údajně léčit rakovinu, cukrovku nebo choroby jater. Ovšem vědci se dohadují nad tím, že aby Indové přebili pach a ne zrovna vábnou chuť, musejí do nápoje přidávat spoustu chemie a sladidel, což ve výsledku dělá drink spíše nezdravým.

Čaj z výkalů

O pandích výkalech se hovoří jako o „bohatých“, jelikož pandy nejsou schopny strávit až dvě třetiny potravy plné výživných látek, které se pak vrací do přírody. Ty se začaly zpracovávat a vyrábí se z nich jeden z nejdražších čajů na světě. Jeden balíček o hmotnosti 50 g stojí v přepočtu 89 tisíc korun. Je ekologický a veškerý výtěžek z jeho prodeje jde na fondy na ochranu přírody.

Ptačí sliny jako osvěžení

Dalším nápojem, shodou okolností také pocházejícím z Číny, je nápoj ze slin ptáka salangany. Chuť má jemně nasládlou, je minerální a prý skvěle osvěží.