Nosíte plátěné tenisky? Víme, jak je vyčistit

Slunečné teplé dny jsou v současné době na denním pořádku. Na takto krásné dny jsme se těšili celé deštivé jarní dny, proto se nikdo nemůže divit tomu, že je oslavujeme nošením bílých plátěných tenisek, které jsou navíc letos in a které hrají v každém outfitu hlavní roli. Pokud jste milovníkem bílých tenisek, pak určitě. máte ve své sbírce právě zmiňované plátěné tenisky, v nichž se noha tak moc nepotí. Jenže takové tenisky bohužel trpí na špinavost – chytí se na ně každá špína. Nabízí se proto otázka, jak takové plátěné tenisky vyčistit, abychom si po každém šlápnutí do bláta nemuseli tenisky kupovat nové. Přece jen i tenisky něco stojí a takové peníze si můžeme raději dávat stranou na dovolenou nebo na vlastní dům.  

Existuje samozřejmě vícero způsobí, jak vyčistit plátěné tenisky. My jsme vybrali jeden z nejefektivnějších způsobů, jak navrátit teniskám život a bělost.  

Co budete potřebovat? 

Abyste perfektně vyčistili tenisky a dodali jim opět jejich původní bělost, potřebovat budete jedlou sodu, starý zubní kartáček a případně prací prostředek Jelen, který je určen k ručnímu praní.  

Jak postupovat 

Ať už máte jakékoli plátěné tenisky, trochu je navlhčete a poprašte jedlou sodou. Na zašpiněných místech jedlou sodu perfektně rozetřete s pomocí zubního kartáčku. Zubní kartáček je v tomto případě opravdu nepostradatelný, dostane se i do míst, kam se s běžně velkým kartáčem nedostanete. Poté nechejte tenisky uschnout na sluníčku, i sluníčko trochu pomůže jejich bělosti. A po uschnutí zbytek jedlé sody vyklepejte.  

Pokud jsou tenisky opravdu hodně špinavé po celém jejich obvodu, doporučujeme smíchat sodu s tekutým Jelenem na praní. Postupujte úplně stejně, jen po vyčištění nedávejte tenisky do pračky, jinak se vám zničí. Tenisky je vždycky lepší prát v rukou, tak zajistíte jejich dlouhou životnost.