Obrazy jsou zase in! Ale vybírejte je podle typu místností

Obrazy jsou dnes nedílnou součástí každé moderní domácnosti. Především ženy sledují

módní trendy a snaží se o to, aby jejich domácnost udržovala krok s dobou. Při stěhování nebo mírné rekonstrukci domu se tedy rozhodnou, že pověsit do místností pár obrazů nemusí být tak špatný nápad. Nové vybavení je přece jen čas od času potřeba.

Donedávna se na stěnách a poličkách pokojů tyčily fotografie v rámečcích, které zachycovaly krásné a významné momenty života. Poslední dobou jsou tyto fotografie nahrazovány velkými, někdy až přímo do očí bijícími obrazy. Díky nim totiž z místností vyprchá nudnost a domu dodají ten správný šmrnc.

Teď už jen zbývá se zamyslet, jaké obrazy volit do kterých místností v domě. Není to totiž tak jednoduché.

Jaké obrazy pověsit do ložnice?

Ložnice je místem odpočinku. Trávíte zde celou noc po vyčerpávajícím dni v práci nebo dokonce celé lenivé víkendy. Měla by tedy být klidnou a relaxační oázou, tudíž nevolte obrazy s křiklavými barvami a abstraktní obrazy, které by vám nedaly spát. Raději si pověste malby s neutrálními barvami nebo obrazy přírody, krajiny a zvířat.

Jaké obrazy pověsit do obývacího pokoje?

V obývacím pokoji se naopak můžete vyřádit. Nebojte se popustit uzdu své fantazie a experimentujte. Vybírejte obrazy s šílenými kombinacemi barev, na obývací pokoj se nevztahují žádná pravidla. Je to místnost, kde trávíte svá odpoledne a kde hostíte své známé. Zvolte proto takový obraz, ze kterého nikdo nespustí oči a který celou místnost výrazně oživí.

Tak co? Už jste na cestě do galerie?