Do Paříže už nejen za Eiffelovkou!

Dnes je cestování poměrně populární. Není se čemu divit, vždyť se nejedná o nic drahého v současné době. Na internetu najdete hromadu slevových nabídek, které vám umožní ty nejlepší výlety i do zahraničí za nízké ceny. Velice často se cestuje do Itálie, ale samozřejmě nezaostávají zájezdy ani do Francie, konkrétně do Paříže. I když se dneska jedná o místo, kde často dochází k teroristickým útokům, přesto je to to nejromantičtější místo na světě. Zanedlouho se sem však už nebude cestovat jenom za Eiffelovou věží.

Paříž je známá pro své památky. Nejčastěji se samozřejmě jezdí za Eiffelovou věží, která je pro Paříž dominantní. Zamilované páry se zde zasnubují, někteří zde prožívají své svatební cesty. Paříž je si samozřejmě vědoma toho, že sem jezdí lidé hlavně za zdejšími památkami, ale taky si moc dobře uvědomují, že je třeba přinášet i jiná další lákadla.

Proto se nyní rozhodla, že začne instalovat fontány s perlivou vodou.

Místo klasické raději tu perlivou!

V posledních letech se ukázalo, že klasická voda hlavně pařížským turistům zrovna dvakrát nevoní ani nechutná. Turisté jsou většinou zvyklí pít perlivou variantu vody, a tak se rozhodují raději pro koupi drahých vod. Paříž jim však nyní chce vyhovět a chce tak i odlehčit jejich peněženkám. Rozhodla se, že místo klasických pitných fontán se nainstalují fontány, v nichž bude pitná, bublinková voda.

Samozřejmě tato novinka není jenom kvůli turistům, ale taky je to kvůli snížení spotřeby PET lahví. Paříž se tak stane o trochu ekologičtější.

Testování probíhá už sedm let

Už sedm let se o tomto zavedení povídá, už sedm let se fontány s bublinkovou pitnou vodou testují. Jelikož byly ohlasy pozitivní (a stále pozitivní jsou) a testy proběhly vskutku báječně, minimálně jedna fontána s perlivou vodou se zavede do všech dvaceti pařížských obvodů.