Pořiďte si nadčasové kousky a nenakupujte pár let

V poslední době se hodně mluví o tom, jak důležité je šetřit naši planetu, jak důležité je třídit odpad a snažit se, abychom zanechali na životním prostředí co nejmenší stopu. Kromě zmiňovaného třídění odpadu se však dá dělat daleko více věcí, kterými lze ochránit svět, ve kterém žijeme. Například nemusíme chodit tolikrát do obchodů s oblečením. Pokud patříte k milovníkům módy, pak také jistě víte, jak negativně módní průmysl působí na planetu. Neustálé nakupování méně kvalitních kousků vede ke zvýšené výrobě a k velkému znečišťování ovzduší. Proto bychom se měli naučit nakupovat jednou za čas. V ideálním případě si nakupte takové kousky, které jsou nadčasové a které ve vašem šatníku vydrží i deset či dvanáct let.  

Myslíte si, že takové kousky se nenachází ve světě módy? I když se trendy mění každým rokem, najdou se skutečně nadčasové kousky, které se budou nosit i v následujících letech. Odhalme si několik z nich.  

Biker 

Biker nebo také křivák či motorkářská bunda. To je zkrátka nedílná součást našeho šatníku. Bez koženkové nebo rovnou kožené bundy bychom se neobešli jak na jaro, tak na podzim nebo během chladnějších letních večerů. V případě, že nemáte takový kousek, rozhodně byste si ho měli pořídit do své sbírky. Pokud si budete udržovat figuru, budete ho mít opravdu dlouhá léta.  

Džíny 

I když je někdy oříšek najít ideální, dobře padnoucí džíny, přesto jsou džíny nedílnou součástí našeho šatníku. Džíny jsou navíc nestárnoucí kousek, který budete nosit jak příští rok, tak také za pět let. Co se týče střihu nebo tvaru džínů, záleží vždy na jejich nositelce a majitelce. Každému se líbí kousky zcela jiné.  

Malé černé 

Nedílnou součástí nadčasového šatníku jsou bezesporu malé černé šaty. Ty člověka provedou jakoukoli společenskou událostí, také samozřejmě schůzkou nebo večírkem s přáteli. V současné době mají malé černé šaty mnoho podob. Mají mnoho délek, také střihů.