Používáte WhatsApp? Jaké podmínky budete muset odsouhlasit?

Internetem se jako lavina šířila přeposílací zpráva o tom, že se budou měnit podmínky užívání oblíbeného komunikačního nástroje WhatsApp. Bohužel se nejedná o hoax, společnost skutečně mění podmínky. Od kdy ke změnám dojde a o co se jedná?  

Nová pravidla soukromí 

Oblíbená aplikace, kterou po celém světě používají miliony lidí, nyní hromadně přichází o uživatele. Důvod? Změna podmínek soukromí. Nově se aplikace rozhodla, že budete buď muset nové podmínky odsouhlasit, nebo vám nebude umožněno dále posílat zprávy. A to některé z uživatelů natolik naštvalo, že se rozhodli WhatsApp trvale poslat do koše.  

Začalo to v lednu 

Již v lednu světová média obletěla zpráva, že i přesto, že jsou zprávy chráněny koncovým šifrováním, se jejich mateřská firma, kterou je Facebook, dostane i k velmi citlivým údajům o svých uživatelích. K čemu to Facebooku bude? Jak jinak – bude vám následně zasílat ještě cílenější reklamy. Budete-li během chatu probírat dětské plíny s kamarádkou, můžete se těšit na příděl reklam právě na toto téma. Ano, hádáte správně. Podobné to bude i v případě lechtivých zpráv.  

Odsunuto na květen 

Kvůli velké vlně rozhořčení a nevoli uživatelů se nakonec WhatsApp rozhodl, že tuto klauzuli od ledna provozovat nebude. Neznamená to ale, že by se toto důmyslné zobrazování reklam v budoucnu nekonalo – nakonec uživatelé dostali ultimátum do května. Zdá se ale, že s novými podmínkami lidé souhlasit nechtějí. Například Elon Musk reagoval na nové podmínky WhatsAppu tak, že si na svůj twitterový účet napsal krátkou zprávu: „Použijte Signal.“ Tato šifrovaná aplikace je založena na principu vysoké úrovni ochrany osobních údajů uživatelů.  

Aplikace Signal podporuje posílání textových i skupinových zpráv, umožňuje odesílat také mediální zprávy nebo audio a video soubory. Samozřejmost je posílání dokumentů, nebo také uskutečňování hlasových či video hovorů. Zdá se, že WhatsApp nadobro přijde o velkou část svých uživatelů. 
https://pixabay.com/cs/photos/whatsapp-technologie-iphone-app-1212017/