Praktické informace nejen o dopravě v Benátkách

Milujete cestování? Pak byste měli rozhodně zavítat i do Benátek, což je krásné italské město, které si skutečně zamilujete. I když se o Itálii říká, že je to poměrně drahá země, je krásná a i za cenu větší útraty byste ji měli navštívit. Benátky se navíc potápí, proto je třeba je navštívit co nejdříve, než se zcela ztratí z povrchu zemského.

Abyste nebyli v Benátkách ničím překvapeni, rozhodli jsme se vám sepsat nejdůležitější a velice praktické informace, které se Benátek týkají. Díky nim se ani v Benátkách neztratíte.

Jak je to v Benátkách s dopravou?

Jestli necestujete společně s nějakou agenturou, ale prožíváte dobrodružství na vlastní pěst, jistě vás zajímá, jak je to v Benátkách s dopravou. Po Benátkách jezdí zhruba dvacet různých linek společnosti ACTV, kdy každá linka má svou vlastní trasu, své číslo i barvu. Kromě těchto dvaceti linek se můžete setkat ještě se čtyřmi linkami společnosti Alilaguna.

Doprava v autobusech společnosti ACTV je mnohem výhodnější s MHD kartou (v Benátkách se uplatňuje takzvaná Venezia Unica Card), která není turisticky nijak omezená. Můžete si však koupit i několikadenní výhodnou permanentku.

K dopravě v Benátkách se řadí i vodní taxi, které známe pod názvem „gondola“. Gondola je krásná lodička, kterou si skutečně zamilujete. Bohužel už málokterý převozník vám i zazpívá, jak to můžete znát z romantických filmů. Bohužel jízdu gondolou je poměrně drahá. Vyjde na osmdesát až sto euro za půl hodiny. Cena roste s přicházejícím večerem. Samozřejmě je nutné zmínit, že se o gondolu můžete s někým podělit. Pojme totiž až šest lidí, proto vás může vyjít na výhodněji.

Pozor na jedení v restauracích či na kávy v kavárnách

Pokud už jste byli v Benátkách, moc dobře víte, že zde není levné především občerstvení. Vždy si všechno berte raději s sebou, pokud chcete ušetřit. Jestliže si jídlo nebo kávu necháte přinést ke stolu a už si ke stolu i sednete, automaticky se vám přičítá poplatek za posezení, který není zrovna nejmenší. Káva, která tak původně stála pár euro, se může prodražit až na několik desítek euro.