Roadtrip – jaká je ta nejlepší trasa či na co nezapomenout?

V poslední době se staly opravdu populární takzvané roadtripy, což je cestování takzvaně na vlastní pěst, kdy si jen s bandou dobrých přátel sednete do auta a vydáváte se na cestu do neznáma. Většinou se dáváte na cestu za místy, které už dlouho chcete navštívit. Která místa se řadí mezi nejnavštěvovanější a na jaká místa se nesmí zapomenout?

Nečastěji se vydáváme na trasu přes Španělsko, slunnou Itálii a také zamíříme i do Francie, kde si prohlédneme ty nejznámější a nejromantičtější památky. V Itálii se podíváme do Benátek nebo často i do Říma. Co se týče Španělska, tam je asi nejznámější místo Barcelona či Madrid – do těchto míst to láká hlavně fotbalové nadšence, kteří zbožňují tyto dva fotbalové kluby. Často se fotí na těchto fotbalových stadionech.

Jaká místa nevynechat?

Pokud ovšem zamíříme na druhou stranu, je nutností navštívit Zrcé beach, což je hotový ráj pro studenty a mladé lidi, kteří se chtějí během léta odvázat a užít si nějaké to letní, diskotékové a trochu i alkoholické dobrodružství.

Pokud pojedete na tuto stranu, rozhodně nevynechejte zastávku v Maďarsku, kde se taky podíváte po zdejších památkách. Bulharsko je taky velice oblíbené, lidé se zde zastavují hlavně na mnoha písečných plážích, kde si chvilku užijí sluníčka a poté jedou opět dál za dobrodružstvím.

Co si na takový roadtrip sbalit?

Jestliže se na roadtrip opravdu vydáte, pak se asi budete ptát sami sebe, co si máte sbalit a co máte raději nechat doma. S balením to nepřehánějte a rozhodně si neberte kufry, ale stačí vám klasická příruční taška.

Do ní si sbalte hlavně hygienické potřeby, nezapomeňte na peníze a na opalovací krém. Bude se samozřejmě hodit i nabíječka na telefon, protože všechny zážitky rozhodně budete chtít dokumentovat. Nebalte si ale mnoho oblečení, protože to stejně nevyužijete tak moc, jak si myslíte. Stačí vám čisté spodní prádlo, plavky, ručník a hlavně nějaké oblečení na převlečení. Je to dobrodružství, ne klasická dovolená!