Šest míst, která navštívit dříve, než zmizí z povrchu zemského

Češi si nazouvají toulavé boty, i když stále není situace po stránce koronavirové zrovna nejlepší. Vydávají se na místa, kam dávno chtěli zamířit. Nejčastěji však míří k moři, které si nedokážou odpustit ani toto léto. Mnozí se však chystají k místům, která tu za pár let už nemusí být. Kupodivu takových míst je víc než dost, zmiňme si rovnou šest takových, která bychom měli navštívit co nejdříve to půjde.  

Svět se zkrátka mění. Ať už vlivem klimatických změn, neustálých bojů a sporů nebo znečišťováním. Všechny tyto věci mají nebo mohou mít vliv na zánik některých krásných míst, jež po dlouhá léta lákají davy turistů. Zmiňme si rovnou šest takových míst, kterým hrozí zánik v příštích několika letech.  

Prales v Konžské pánvi 

K ohroženým místům patří například druhý největší prales, a to prales v Konžské pánvi. Tento krásný prales je ohrožen především kvůli nelegální těžbě dřeva, kvůli které prales mizí doslova před očima. Věděli jste, že dodnes zmizelo přes milion čtverečních mil pralesa? 

Ledovec na Kilimandžáru 

Pokud se vydáte na vrchol Kilimandžára až za dvacet let, pravděpodobně už nenarazíte na zdejší ledovec, který se na nejvyšší hoře Afriky nachází. Ledové stěny na hoře pravděpodobně roztají v nejbližších pěti letech.  

Maledivy 

Maledivy jsou lákadlem mnohých turistů. Jedná se o ostrovní stát nacházející se v Indickém oceánu, kterému však taktéž hrozí zánik v příštích letech. Důvodem toho jsou změny klimatu, kvůli kterým se Maledivy potápí.  

Benátky 

Stejně tak se potápí i krásné a velice romantické město v Itálii jménem Benátky. Pokud se chcete projet na gondole za neutichajícího zpěvu, měli byste se sem vydat co nejdříve to půjde. Benátky každým rokem klesají o několik milimetrů až centimetrů.  

Pláže na Seychely 

I Seychely patří dlouhodobě k hojně navštěvovaným destinacím a bohužel i tomuto místu, respektive zdejším plážím hrozí zánik. Důvodem toho je postupná eroze pláží.  

Mrtvé moře 

Co je všeobecně známé, je to, že zaniká Mrtvé moře. Jenom za posledních čtyřicet let zmizela jedna třetina vody z tohoto přírodního unikátu.