Solitér v podobě barevné komody. Zakomponujete ho do interiéru? 

Každý člověk má o moderním interiéru jinou představu a není možné házet všechno do jednoho pytle. Barevné komody ale hrají prim, a i přes svůj “výrazný kabátek” si uzmou pozornost téměř všude. Dejte jim šanci a buďte konečně originální. 

V jednoduchosti je krása  

Dnešní trendy velí barevnou střídmost. Většině bytů a domů vládne kombinace krémové, bílé, béžové a šedé. Je to klasika, kterou se nedá nic zkazit. Mimo to vypadá nadčasově, dá se snadno kombinovat s výraznějšími prvky a nápadnými strukturami.  

Někdo si tuto módu na poli bytového designu nemůže vynachválit a dává palec nahoru za jednoduchost, jiný potřebuje tu nudu něčím rozbít. Většinou pomocí velkých světel, kožešinových koberců, barevných přehozů na sedačku, ikonických židlí z plastu nebo mechových stěn a abstraktních obrazů.  

Jasná volba  

Spousta lidí ale potřebuje mnohem víc než jeden doplněk, na který strhne pozornost. Modrá váza ani originální prostírání to nespasí, chce to větší kalibr. A právě tím může být barevná komoda. Výběr je poměrně široký. Můžete zalovit v nabídce řetězců a klasických obchodů s nábytkem nebo se obrátit na šikovné kutily a dát šanci rukodělné práci. Nenechte se ale zmást. Není třeba platit desetitisíce korun za robustní kousek, pro spoustu lidí má mnohem větší hodnotu restaurovaná komoda. Ta v sobě skrývá historii a spoustu zajímavých příběhů.  

Na barvě záleží  

Úkolem komody je rozsvítit interiér a naladit ho na veselou notu. Zapomeňte na klasický masiv a odstíny hnědé, béžové a šedé. Vyberte si takovou barvu, která bude ke zbývajícímu vybavení kontrastní a byt získá “šťávu”. Oblíbená je sytě červená nebo čím dál oblíbenější mátová, ale bez povšimnutí nenechte ani kanárkově žlutou, tmavě fialovou, barvu jarní trávy, královskou modrou a okrovou.  

Lidé se ale barev bojí. Mají strach, že budou mít problém s kombinováním. A komoda bude v bytě jako pěst na oko. K obavám ale není důvod. Právě jinakost je to, co baví a láká. A čím víc se budete držet uniformity, tím víc bude váš dům sterilní, neútulný a nezajímavý.