Trendy v koupelnách pro letošní rok. Jaké jsou?

Rozhodli jste se rekonstruovat vlastní koupelnu, ale nejste si jistí tím, co je zrovna moderní? Pokud se pouštíte do rekonstrukce nebo respektive do modernizace koupelny, měli byste vědět, co se rovna nosí a co je zrovna v kurzu. Nemáte přece zájem o investování do koupelny, která bude už po dokončení out. Máte zájem o stylovou koupelnu, kterou vám bude kdekdo závidět, nemáme pravdu? Abyste takovou koupelnu skutečně vykouzlili, poradíme vám, co se zrovna nosí ve světě koupelen, respektive co je aktuálně trendy v koupelnách.  

Koupelny jsou místo, kde relaxujeme a kde je nám zkrátka dobře. Proto bychom se měli snažit zařídit koupelnu hlavně tak, aby se líbila nám. Pokud se vám některé koupelnové trendy nezamlouvají, zkrátka do nich neinvestujte. Nechcete přece, abyste se v koupelně cítili špatně nebo nepříjemně.  

V koupelnách hrají prim přírodní materiály 

Na co se máte zaměřit? Rozhodně na přírodní materiály. Ty by se měly nacházet v celém interiéru, nejen v koupelnách jako takových. Pokud však nyní rekonstruujete nebo modernizujete svou koupelnu, dejte přednost masivu, který je však třeba povrchově ošetřit ideálně olejovoskovanou vrstvou. Pokud bude přírodní materiál opatřen touto vrstvou, bude daná věc odolná vůči vlhkosti a vodě, což je důležité v koupelně jako takové.  

Ať je koupelna tmavá 

Přemýšlíte nad tím, jakou barvu do koupelny přidat či v jaké barvě koupelnu zařídit? Vsaďte na tmavé odstíny barev, protože to je právě in. Stejně jako kuchyně by nyní měly být tmavé, stejně tmavé by měly být koupelny. Ideální by bylo, kdybyste svou koupelnu zařídili do tmavě hnědé barvy nebo do barvy černé či antracitové. K tomu přidejte sanitární doplňky, které klidně budou leskle nerezové nebo zlacené.  

Slim je trendy 

I v koupelnách je stylové to, co je zároveň tenké. Proto investujte do výrobků z tenkostěnné keramiky. To dodá koupelnám šmrnc a také nevratnou eleganci.