V čem je analog lepší než digitál?

Spousta z bvás v dnešní době vlastní digitální fotoaparát nebo mobilní telefon s kvalitním fotoaparátem. Paměťová karta vám umožňuje vyfotit tisíce fotek naráz a výsledek svého uměleckého snažení vidíte okamžitě na displeji. Ale přece jen existují důvody, proč je lepší fotit na film.Pokud budete mít někdo štěstí a najdete doma zaprášený foťák na film, doporučuji vyrazit ven naučit se s ním fotit. Analogový fotoaparát vám otevře oči a focení začnete vnímat úplně jinak než jako prosté cvakání spouště stylem “však ona se aspoň jedna fotka povede”.

Žádné zdlouhavé mazání snímků

S digitálním fotoaparátem můžete na paměťovou kartu nafotit několik tisíc fotek, což se může zdát skvělé. Jenomže potom přichází ta nudná a úmorná část – jejich promazávání. Nepoužijete přece každou fotku, stejně všechny vypadají skoro stejně a zobrazují tu samou věc, jen z 50 různých úhlů.

S analogem se tomu můžete vyhnout, jelikož vás omezuje pouze na 24, v lepším případě 36 snímků. Tudíž si moc dobře rozmyslíte, co a jak chcete vyfotit, než spoušť zmáčknete, protože máte jen pár pokusů a pozdější smazání už není možné. Když se naučíte rozmyslet si, zda-li to za vyfocení stojí, počet fotek na digitálu zredukujete na polovinu.

Ovládnete svou (ne)trpělivost

Počkat si na správný záběr je také umění. Předvídat, kdy přijde ten krásný moment, který chcete zachytit, je skvělá schopnost. S focením na film si to skvěle natrénujete.

Velká radost a nadšení z výsledku

Tento bod se také částečně váže k trpělivosti. Když dofotíte film, musíte ho nechat vyvolat a to trvá zhruba týden. Takže se celých 7 dní můžete těšit na výsledek. A ta radost, když své výtvory konečně uvidíte, je nepopsatelně krásná a vzrušující.